VI Rodzinny Festiwal Dyni

VI  Rodzinny  Festiwal Dyni

W dniu 23 września, w Radaczu, odbył się VI Rodzinny Festiwal Dyni, zorganizowany przez Stowarzyszenie  Miłośników Miejscowości Radacz, Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię w Radaczu, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie oraz Radę Sołecką w Radaczu. Głównym  celem imprezy było stworzenie klimatu aktywności i integracja społeczności lokalnej. Tegoroczny festiwal stał się jesienną  propozycją wspólnej zabawy i nauki skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W ramach współpracy, Pani Izabela Jadwiżyc, promotor zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, rozmawiała z uczestnikami festiwalu na temat zdrowia. Natomiast o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym mówił Pan Tomasz Muryn ze Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie. Propozycją strażaków z OSP Łubowo były zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodszym uczestnikom jesiennej zabawy najwięcej radości sprawił kucyk Maciuś z Radacza.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs, którego przedmiotem było napisanie wiersza pn. „W Dyniowej Krainie” oraz konkurs pn. „Dyniowe inspiracje”, w którym dzieci wykazały się wyobraźnią i oryginalnymi pomysłami.

Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się degustacja zdrowej żywności. Wyśmienite dania, z dynią w roli głównej, a także ciasta i inne smakołyki zostały przygotowane przez Panie z Radacza oraz gości przybyłych z  różnych miejscowości.

Imprezie towarzyszyły występy zespołów śpiewaczych: „Borneńskie Wrzosy”, „Jarzębiny” z Jelenia i „Stokrotki” z Juchowa, które rozgrzewały swoim śpiewem niemałą publiczność.

Warto podkreślić, że wszystkie potrawy prezentowały się pięknie, a jednocześnie smakowały wybornie i wprost rozpływały się w ustach. Laureatom konkursów organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody, a na pozostałych uczestników czekały drobne upominki. Dodatkowo, wśród najmłodszych uczestników festiwalu, rozlosowano nagrodę specjalną w postaci ogromnego misia. Okazałą maskotkę przekazała organizatorom Pani Aleksandra Poźniak ze Szczecinka.

Impreza zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, gdzie nie zabrakło muzyki i tańców. Organizatorzy mają nadzieję, że realizacja zadania dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i radości, stwarzając mieszkańcom oraz gościom nową propozycję atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego.

Podczas festiwalu zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska – Burmistrz Bornego Sulinowa, Pani Dorota Chrzanowska – Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Pan Krzysztof Zając – Członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego, Pan Dariusz Siubdzia  – Dyrektor Biura LGD Pojezierze Razem, Pan Wiesław Kulik –  Dyrektor Sanepidu w Szczecinku, Pani Iwona Gajewska-Tranbowicz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie, ks. Piotr Domaros – proboszcz parafii Parsęcko, przedstawiciele Fundacji im. St. Karłowskiego w Juchowie oraz radni i sołtysi Gminy Borne Sulinowo.

VI Rodzinny Festiwal Dyni to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania publicznego, na które Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz otrzymało dotację z budżetu Gminy Borne Sulinowo w kwocie 2.500,00 zł.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom, którzy pomogli w organizacji imprezy.

Elżbieta Niepelt
Prezes Stowarzyszenia Miłośników Miejscowości Radacz

PrintFriendly and PDF