Dzień Sportu na Orliku – wrzesień 2017

Dzień Sportu na Orliku – wrzesień 2017

W sobotnie południe, 9 września, przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, na boisku piłki nożnej, odbył się „Dzień Sportu na Orliku”. Impreza miała charakter ogólnopolski i odbywała się jednocześnie na ponad 300 Orlikach w całym kraju. Organizatorami przedsięwzięcia był Klub Sportowy „Pionier 95” wraz z Centrum Kultury i Rekreacji.

Tego dnia na Orliku stawiło się około 40 młodych piłkarzy z różnych grup młodzieżowych borneńskiego klubu piłkarskiego. Około godziny 11:00 rozpoczęła się wielka rozgrzewka, którą przeprowadził animator sportu, Piotr Gałka.

W tym dniu nierozłącznym atrybutem każdego uczestnika była piłka nożna. Po rozgrzewce rozpoczęła się „zabawa na całego”. Zaczęło się od ulubionych konkurencji, czyli popularnego berka w różnych odsłonach. Następnie przyszła pora na konkurencje indywidualne i sprawnościowe.

Prawdziwą furorę zrobił konkurs znany z telewizyjnego show „Turbokozak”, czyli strzał do bramki po kręceniu się wokół. Dzień sportu zakończył się wspólnym piłkarskim turniejem.

Opracował:
Piotr Gałka,
Animator Sportu w CKiR

PrintFriendly and PDF