„MŁODZI PIONIERZY NA START” – piknik rodzinny z Klubem Sportowym „Pionier 95”

„MŁODZI PIONIERZY NA START” – piknik rodzinny z Klubem Sportowym „Pionier 95”

W sobotę,  26 sierpnia,  na kompleksie boisk „Orlik”  odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Klub Sportowy „Pionier 95” przy współudziale Centrum Kultury i Rekreacji. Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Społecznik”,  którego operatorem jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Tego dnia na przybyłe dzieci z rodzicami czekała moc atrakcji. Już od godziny 10:00 milusińscy mogli korzystać z dmuchanego zamku oraz tzw.”BumberBalls”, które cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem. Pierwsze 100 dzieci uczestniczących w projekcie otrzymało pamiątkowe medale. Nadmienić trzeba, że liczba osób, która odwiedziła tego dnia Orlik w Bornem Sulinowie była zdecydowanie większa od planowanej. Oprócz tego dzieciaki mogły spróbować swoich sił w strzelaniu do „kaczek” za pomocą broni paintballowej. Atrakcje dla dzieci przygotowała profesjonalna firma
„X-paint Piotr i Anna Rycharscy”.

Impreza rozpoczęła się od małej rozgrzewki, którą przeprowadziła pani Barbara Krosman  – Prezes Stowarzyszenia „Be Happy”. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie próbowali swoich sił w ZUMBIE,
w rytm znanych przebojów. Po rozruszaniu się, koordynator projektu, Piotr Gałka, rozpoczął trwającą kilka godzin zabawę z dziećmi. Konkurencje dostosowane zostały do różnych kategorii wiekowych. Starsi mogli spróbować swoich sił w następujących konkurencjach: rzuty piłką do kosza, strzelanie piłką do celu, slalom z  piłką, podbijanie piłki nogą. Przygotowano rozmaite tory przeszkód. Na zwycięzców każdej  konkurencji czekały fantastyczne nagrody  w postaci markowych piłek nożnych.  Natomiast młodsze dzieci  wzięły udział w zabawach ruchowych, w których głównymi nagrodami były upominki i słodycze ufundowane przez Centrum Kultury i Rekreacji.

W trakcie imprezy, wszyscy, którzy tego dnia przybyli na boisko, mogli poczęstować się upieczonymi na grillu kiełbaskami, przepysznymi naleśnikami z nutellą i dżemem oraz ugasić pragnienie soczkami lub wodą. Za „najsmaczniejszą” część imprezy odpowiadali: pani Dominika Kwinta – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół, pani Paulina Undrych-Matkowska – dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, pani Barbara Mokwa – instruktor świetlicy wiejskiej w Jeleniu oraz wolontariusz –  pan Dominik Świerkot. OSTP, oprócz tego, że zaangażowało swoje siły  w usmażenie 170 naleśników, zorganizowało również  atrakcję dla dzieci w postaci wspólnego namalowania obrazów przedstawiających „Wspomnienie wakacji”. Warsztaty malarskie przeprowadziła pani Bogumiła Celer.

Kiedy wszyscy myśleli, że impreza ma się ku końcowi, do akcji wkroczyła niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Bornego Sulinowa, która stworzyła uczestnikom pikniku niezapomnianą frajdę w postaci „kąpieli” w pianie.  Tego rodzaju wspólna zabawa będzie na długo  zapamiętanym wspomnieniem z  wakacji.

Dla organizatorów i partnerów przedsięwzięcia, uśmiech i radość na zadowolonych twarzach milusińskich, będzie motywacją do dalszego działania na rzecz dzieci w naszej gminie (w imprezie uczestniczyły również dzieci z Liszkowa i Dąbia).

Serdecznie podziękowania kierujemy do:

– firmy „Aga – Toma” za profesjonalne podejście do sprawy,

– firmie „X-Paint” Borne Sulinowo za wspaniałą atrakcję dla dzieci,

– Stowarzyszeniu „Be Happy” i pani Basi Krosman za taneczną przygodę,

– Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Tworzących Przyjaciół za pomoc w organizacji, przygodę
z malarstwem, a także przepyszne naleśniki,

– Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Borne Sulinowo za deszcz piany,

– rodzicom małych piłkarzy, instruktorom świetlic wiejskich CKiR w Liszkowie i Dąbiu, wolontariuszom: Dominikowi Świerkotowi, Wojtkowi Bacy, Michałowi Polewczykowi za ogromną pomoc logistyczną

Informację sporządził Piotr Gałka – pomysłodawca i realizator imprezy

 

PrintFriendly and PDF