Działanie wakacyjne w Jeleniu

Działanie wakacyjne w Jeleniu

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zakończyło się trzytygodniowe działanie wakacyjne ”Summer Camp”, którego podstawowym celem była nauka języka angielskiego. Zajęcia różniły się jednak od typowych lekcji tym, że nauka odbywała się w trakcie zajęć ruchowych, plastycznych i kulinarnych.

W projekcie uczestniczyło ponad 20 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. W przeprowadzeniu zajęć pomagały dziewczęta ze starszych klas, a na szczególne wyróżnienie zasłużyła Ola Sikorzyńka – uczennica klasy VII SP w Jeleniu. Nagrodą dla wszystkich była wycieczka do Szczecinka, w czasie której dzieci bawiły się doskonale w jednej z galerii. Po zjedzeniu pizzy i lodów, uczestnicy udali się w krótki rejs tramwajem wodnym. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów. Na zakończenie zajęć uczestnicy przygotowali wystawę prac plastycznych oraz fotografii z zajęć w których uczestniczyli. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

Działanie „Summer Camp” było częścią projektu „O MY DEER” realizowanego od 01.09.2016r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu. Projekt został sfinansowany z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, z programu „English Teaching”, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”. Warto dodać, że dzięki temu projektowi jedna z uczennic, Weronika wyjechała na tygodniowy obóz językowy do Załęcza Wielkiego.

Organizatorzy pragną podziękować P. Urszuli Olejniczak, P. Ewie Polakowskiej i P. Bożenie Sikorzyńskiej za pomoc w przeprowadzeniu wakacyjnego działania.

Mirosław Szeligowski

PrintFriendly and PDF