Turniej o Puchar „Małego Powstańca”

Turniej o Puchar „Małego Powstańca”

W dniu 5 sierpnia, kompleks boisk Orlik w Bornem Sulinowie, był miejscem rozgrywania „II Turnieju o Puchar Małego Powstańca”. Na starcie zawodów stanęło 5 drużyn: dwie drużyny gospodarzy K.S. „Pionier 95” Borne Sulinowo oraz zaprzyjaźnione drużyny „Błoni” Barwice i UKS „B-Max” Grzmiąca oraz „Hubertus” Biały Bór – łącznie 70 zawodników.

Zanim rozpoczęto zmagania sportowe główny organizator – Animator Sportu w Centrum Kultury i Rekreacji, Piotr Gałka, oficjalnie i uroczyście otworzył zawody oraz przybliżył młodym zawodnikom historię Powstania Warszawskiego i jego znaczenie dla współczesnych. Oprócz tego oficjalnie powitał i podziękował honorowym gościom: uczestnikowi Powstania, panu Markowi Szwarc oraz świadkowi tamtych wydarzeń, panu Waldemarowi Chądzyńskiemu. Oprócz podziękowań obaj panowie otrzymali biało – czerwone wiązanki kwiatów. Następnie, przy dźwięku syren, wszyscy zgromadzeni oddali hołd bohaterom i ofiarom Powstania Warszawskiego.

Po tych jakże doniosłych chwilach, przyszedł czas na sportową rywalizację na boisku. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym – po 12 minut każde spotkanie. Rywalizacja na boisku była zacięta, jednak odbywała się ona w ramach ogólnie przyjętych zasad fair play. Każda drużyna dała z siebie wszystko, gdyż na uczestników czekały atrakcyjne nagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie oraz zakupionych ze środków „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”. Dla najlepszych zawodników czekały nagrody w postaci profesjonalnych piłek. O miejscu pierwszym zadecydował ostatni mecz między „Hubertusem” Biały Bór i „Błoniami” Barwice. W ostatniej akcji meczu padła bramka, która zadecydowała o tym, że to właśnie drużyna z Barwic wróciła do domu z pucharem. Dodatkową nagrodą, którą wręczono w trakcie turnieju była nagroda dla najmłodszego zawodnika, którą otrzymał Marcel Mańkowski, rocznik 2009. W trakcie Turnieju na wszystkich przybyłych gości czekał poczęstunek, który przygotowali rodzice naszych piłkarzy. Oprócz tego wyśmienitą kiełbaskę z grilla serwował wolontariusz, pan Dominik Świerkot. Każdy z uczestników mógł się także posilić przepysznym żurkiem, który zaserwował nam Pensjonat „Ani”.

Nad bezpieczeństwem naszych młodych adeptów futbolu czuwała Grupa „Tadmed” ze Szczecinka.
Za nagłośnienie i muzykę odpowiadał pan Jan Pawłowski. Mecze sędziowali panowie: Piotr Gałka, Zbigniew Korpusiński oraz Daniel Żukowski.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym pamięć o naszych bohaterach została należycie uczczona!

Opracował Animator Sportu, Piotr Gałka

 

 

 

PrintFriendly and PDF