TURNIEJ NOCNY ORLIK 8/9.07.2017

Z  dnia 8 na 9 lipca, w piękną, wakacyjną noc,  po raz kolejny został rozegrany nocny turniej w piłkę nożną. Rozgrywki  zostały zorganizowane przez animatorów Kompleksu Boisk Orlik 2012 oraz pracowników Centrum Kultury i Rekreacji. Śmiało można powiedzieć, że pod względem liczby uczestników był to najbardziej liczny turniej piłki nożnej. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 7 drużyn, w których wystąpiło około 70 zawodników. Dodając do tego obecnych kibiców „Orlik”  – imprezę „odwiedziło”  ok. 100 osób. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Dla 3 najlepszych drużyn przygotowane zostały puchary ufundowane przez CKiR w Bornem Sulinowie. Najlepszy zawodnik otrzymał  ufundowaną przez Klub Sportowy „Pionier 95” statuetkę. Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali butelkowaną wodą.  Przed rozpoczęciem rozgrywek typowano zwycięzców i upatrywano faworytów. Piłka nożna jednak jest na tyle pięknym sportem, że planowanie wyniku końcowego mija się z celem. Turniej obfitował w wiele zwrotów akcji i mnóstwo niespodzianek. Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1. „Wilki” (K.Świątek, K. Zelent, P. Szypulski, M. Malinowski, M. Mazur, P. Zakrzewski, K. Jońca);
  2. „Bols”;
  3. „Juventus” (najmłodsza drużyna turnieju).

Najlepszym zawodnikiem turnieju animatorzy wybrali Kacpra Świątka z drużyny „Wilków”. Liczba uczestników i kibiców obecnych na turnieju świadczy o tym, że inicjatywa na stałe się przyjęła w środowisku gminy Borne Sulinowo. Nadmienić trzeba, że w turnieju udział wzięli przedstawiciele nie tylko miasta, ale  też  innych miejscowości gminy Borne Sulinowo: Piławy, Łubowa, Dąbrowicy, Jelenia.

Animatorzy dziękują serdecznie wszystkim, którzy tej nocy zamiast snu wybrali aktywność na świeżym powietrzu!

Opracował: animator sportu – Piotr Gałka