Otwarcie Galerii Artystycznej OSTP

Otwarcie Galerii Artystycznej OSTP

W dniu 12 czerwca, w gościnnych progach Centrum Kultury i Rekreacji, miało miejsce uroczyste otwarcie Galerii Artystycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół.

Wydarzenie to poprzedziła krótka prezentacja dotycząca historii OSTP, które było organizatorem tego spotkania. Prezentacja, wymowna i interesująca w swej krótkiej treści, opowiedziała o tym, że Stowarzyszenie zrzesza artystów nie tylko z naszego miasta, ale z całej Polski oraz zapoznała w maleńkim skrócie ze swoim statutem i osiągnięciami artystów.

Otwarcie Galerii powiązane było z wystawą członkiń Stowarzyszenia, mieszkanek Bornego Sulinowa. Panie tworzyły swoje prace pod kierunkiem instruktora, Pani Bogumiły Celer, która przez niecałe 2 lata zapoznawała uczennice z tajnikami malarstwa.

Powstałe obrazy – piękne i bardzo nasycone, tak jak w temacie wystawy, którym jest „Siła kolorów” – otaczają widzów niezwykłą paletą barw! Pełne radosnego, barwnego przekazu mówią odwiedzającym, że warto cieszyć się życiem, codziennością i należy robić to zawsze i w każdym wieku.

Nie zawiedli również goście. W maleńkiej Galerii był tłok i niesamowita atmosfera.
Oglądaniu obrazów towarzyszył gwar. Zaś w tle na trąbce przygrywał Pan Waldemar Tomaszewski. Na zakończenie spotkania artystki zaprosiły odwiedzających na słodki poczęstunek.

Organizatorzy zapraszają Państwa bardzo serdecznie do Galerii na tę piękną wystawę. Oglądać ją można w godzinach pracy Centrum Kultury i Rekreacji (pon. pt. 8:00 – 21.00 i
sob. 11:00 – 18:00). Naprawdę warto!

Dominika Kwinta
Prezes OSTP

 

PrintFriendly and PDF