Nowe siłownie i place zabaw na terenie Gminy Borne Sulinowo

Nowe siłownie i place zabaw na terenie Gminy Borne Sulinowo

Miło nam poinformować, iż wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na budowie placów zabaw i siłowni zewnętrznych, złożony przez Gminę Borne Sulinowo, został rozpatrzony pozytywnie.

Dnia 19 czerwca 2017r., burmistrz Bornego Sulinowa, Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska podpisała z wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, Jarosławem Rzepą umowę o przyznaniu pomocy. Operację pn. „Budowa placów zabaw i siłowni zewnętrznych w miejscowości: Ciemino, Dąbie, Juchowo, Nobliny, Piława” dofinansowała kwotą 114.524,00 zł Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem zadania jest zwiększenie atrakcyjności i przestrzennej konkurencyjności Gminy Borne Sulinowo poprzez budowę pięciu siłowni zewnętrznych i pięciu placów zabaw w miejscowościach: Ciemino, Dąbie, Juchowo, Nobliny, Piława.
Na siłownię zewnętrzną składać się będzie 5 urządzeń (orbitrek, wioślarz, twister, prasa ręczna oraz wyciąg górny). Place zabaw składać się będą natomiast z zestawu zabawowego, huśtawek, sprężynowca oraz zestawu sprawnościowego.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 179.985,10 zł, z czego otrzymano 114.524,00 zł dofinansowania.

Wniosek złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania POJEZIERZE RAZEM.

 

PrintFriendly and PDF