Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie

Dnia 14 marca 2017r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. W dniu 16 maja
opublikowano wyniki konkursu. Znów mamy się czym pochwalić !!!

Uczniowie naszej szkoły wypadli fantastycznie. Aleksandra Gmurowska, uczennica klasy 6C zdobyła Nagrodę Główną osiągając 157 pkt na 160 możliwych do uzyskania. Aleksandra Łoza kl 6B, Igor Kraska kl 6B, Nela Brankiewicz kl VB, Szymon Kołatka kl VA zdobyli Wyróżnienia.

Gratulujemy naszym uczniom tak szerokiej wiedzy oraz opiekunowi – Pani Annie Obarzanek już wieloletnich sukcesów w pracy z uczniami.

Celem konkursu jest popularyzowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonywali doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców a Patronat Honorowy sprawowało Ministerstwo Edukacji narodowej oraz Kuratorium w Krakowie.

PrintFriendly and PDF