Nauczyciele Zespołu Szkół na Malcie

Nauczyciele Zespołu Szkół na Malcie

Projekt „Szkoła Jutra”, sfinansowany z Programu Erasmus+ „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”, zaowocował pierwszym wyjazdem nauczycieli Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID do szkoły językowej na Malcie.

Wyjazd miał podnieść kwalifikacje językowe zainteresowanych, co umożliwi im realizację założeń opracowanego wcześniej projektu tj. prowadzenie zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego.

W dniach od 20 lutego do 3 marca 2017 r. panie Justyna Cioch, Katarzyna Kowalczyk i Agnieszka Pawlak miały możliwość uczestniczenia w kursie języka angielskiego w Executive Training Institute w miejscowości St. Julian.
Zajęcia, w których uczestniczyły panie prowadzone były systemem warsztatowym, w języku angielskim, a ich głównym celem było usprawnienie płynności językowej. Małe, trzy – czteroosobowe grupy skupiały kursantów z różnych stron świata, umożliwiały zatem nie tylko intensywną pracę, ale również sprzyjały wymianie doświadczeń edukacyjnych i pozwalały poznać strukturę oświatową różnych krajów.

Szkoła oprócz zajęć edukacyjnych gwarantowała również zapoznanie się z historią i materialnymi zasobami kultury Malty, co stanowiło szczególnie cenną wartość dodaną wyjazdu. Nauczycielki Zespołu Szkół, w ramach zorganizowanych wyjazdów zwiedziły m.in. średniowieczne miasto Mdinę, obecną stolicę kraju – Vallettę i megalityczne świątynie wpisane na listę UNESCO.

W najbliższym czasie w podobnych kursach wezmą udział kolejni nauczyciele, a program będzie realizowany w Zespole Szkół do końca roku szkolnego.

PrintFriendly and PDF