Nowa bieżnia lekkoatletyczna w Bornem Sulinowie

Nowa bieżnia lekkoatletyczna w Bornem Sulinowie

Jeszcze w tym roku w Bornem Sulinowie powstanie profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.

Kosztorysowa wartość zadania wynosi 1.485.336,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków FRKF stanowi 742.000,00 zł.

W ramach zadania istniejąca na stadionie przy ul. Sportowej w Bornem Sulinowie i pokryta obecnie urazogennym materiałem (żużel) bieżnia lekkoatletyczna zostanie kompleksowo przebudowana.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie bieżnia okrężna 4-torowa, o długości nominalnej 400 m wraz z 6-torowym odcinkiem prostym 100/110 m. Obiekt otrzyma nową nawierzchnię poliuretanową typu natryskowego, namalowane zostaną linie oraz zakupione wyposażenie: zestaw do pomiaru czasu z fotokomórką i pistoletem startowym, bloki startowe, płotki oraz podium medalowe.

Realizacja zadania pn. „Przebudowa bieżni lekkoatletycznej na stadionie przy ul. Sportowej w Bornem Sulinowie” poprawi stan techniczny ww. obiektu sportowego oraz przyczyni się do rozwoju i promocji lekkiej atletyki w Gminie Borne Sulinowo.

 

ministerstwo sportu i turystyki

 

PrintFriendly and PDF