Jubileusz X-lecia zespołu „Jarzębiny”

Jubileusz X-lecia zespołu „Jarzębiny”

Dnia 22 października zespół „Jarzębiny” z Jelenia obchodził zacny Jubileusz X-lecia swego istnienia. Na tę okoliczność zaproszono grono osób, które miały okazję na przestrzeni 10 lat współpracować z zespołem oraz wspierać go w działaniach mających na celu krzewienie polskiej kultury ludowej.

Przypomnijmy, iż zespół, działający przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem jednej z największych folklorystycznych imprez plenerowych w regionie koszalińskim – Regionalnego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych „Wiosenny Piknik Folk”. Jego tegoroczna, VI edycja, przyciągnęła do miejscowości Jeleń 38 zespołów z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego oraz 2 zespoły zagraniczne.
Od 2012r. zespół „Jarzębiny” współpracuje z zespołem „Żytnica” z Białorusi. Zespoły wspólnie koncertują w trakcie „Piknik Folku” oraz w miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego: Połczyn Zdrój, Świdwin, Szczecinek, Borne Sulinowo, Biały Bór, Koszalin.
W 2016 roku po raz pierwszy w Przeglądzie udział wziął zespół folklorystyczny „Tammiku Segaansambel” z Estonii. 

Pragniemy nadmienić, iż zespół „Jarzębiny” z Jelenia ma wielki wkład w dziedzinie krzewienia tradycji i kultury polskiej za granicą, ponieważ rokrocznie, w ramach rewizyty, koncertuje na terenie Białorusi.
W 2015 roku, w trakcie V edycji Pikniku, „Jarzębiny” otrzymały z rąk posła RP – Pana Wiesława Suchowiejsko medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

Zespołowi „Jarzębiny” serdecznie gratulujemy Jubileuszu i przy okazji pragniemy podziękować za wkład włożony w rozpowszechnianie sztuki muzycznej, ogromne zaangażowanie w organizację imprez na terenie gminy Borne Sulinowo oraz sympatię, którą otaczacie siebie nawzajem i zaprzyjaźnione zespoły.
Życzmy wielu koncertów, okazji do spełniania swoich muzycznych zamierzeń, owacji na stojąco oraz wielu lat dalszego czerpania przyjemności z muzykowania.

CENTRUM KULTURY I REKREACJI W BORNEM SULINOWIE

jarzebiny-word

 

PrintFriendly and PDF