Targi Chleba i Miodu

Targi Chleba i Miodu

W dniu 20 września, w niedzielę, Borne Sulinowo zamieniło się w krainę „miodem płynącą i chlebem pachnącą”. A to wszystko za sprawą „Targów Chleba i Miodu”, podczas których corocznie promowane są produkty lokalne – miody o niepowtarzalnym smaku, ręcznie wyrabiany chleb, domowe wypieki oraz unikatowe rękodzieło ludowe.

W tym roku swoją obecnością Targi zaszczyciło aż 50 wystawców. Wśród osób prezentujących własne wyroby artystyczne była Pani Genowefa Polak z Czaplinka z pięknymi pracami wykonanymi w technice dekupaż. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska Koła Hafciarskiego „TĘCZA” działającego przy Wałeckim Centrum Kultury, stoisko Sióstr Karmelitanek Bosych z Bornego Sulinowa, artyści zrzeszeni przy Fundacji „Naszyjnik Północy” z Debrzna, a także „Świat Rękodzieła” promujący wyroby z drewna, fungopolu, szkła witrażowego, artykuły dekoracyjne w kolorach lawendy i przepiękne kompozycje kwiatowe z papieru. Po raz pierwszy gościliśmy producenta sadzonek i krzewów z Marcelina.

W trakcie targów można było skosztować przetworów i wypieków m.in.: Państwa Kuli z Nowego Koprzywna, Koła Gospodyń Wiejskich Górnica, Pani Janiny Król z Bornego Sulinowa, a także wyrobów wędliniarskich Państwa Spychalskich z Bydgoszczy. Swoje stoiska z miodem i produktami pszczelarskimi wystawili Państwo Podhajscy z Dąbia, Państwo Żałobowscy z Nowogardu, Państwo Fujarscy z Kluczewa, Państwo Ihnatów z Chłopowa, Państwo Kapiszewscy z Broczyna, Państwo Kapłon z Bornego Sulinowa oraz Państwo Bondaruk z miejscowości Czarne Wielkie. W tym roku po raz pierwszy można było zakupić i skosztować miodów z suwalskich pól i lasów – z pasieki Pana Józefa Tederko.

Borneńskie Targi Chleba i Miodu są również okazją do zaprezentowania talentów artystycznych. Szczególnie miło witane były na scenie  zespoły: „Borneńskie Podlotki”, „Borneńskie Wrzosy” oraz „Stokrotki” z Juchowa. Gwiazdą imprezy był duet wokalno – instrumentalny FAX.  Za gościnny występ dziękujemy również zespołowi „POMORZANKI” z Czarnego.

W trakcie Targów wszyscy chętni mogli wziąć udział w pokazie ZUMBY pod kierunkiem Pani Justyny Kuzio. Instruktorka będzie prowadziła cykliczne zajęcia zumby w CKiR od października br.

Wszystkim wystawcom serdecznie dziękujemy za udział w imprezie

i zapraszamy do Bornego Sulinowa za rok!

 Paulina Undrych-Matkowska

Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Relacja na www.gawex.pl

 

 

PrintFriendly and PDF