Likwidacja barier architektonicznych w szkole podstawowej w Bornem Sulinowie

Likwidacja barier architektonicznych w szkole podstawowej w Bornem Sulinowie

Z początkiem nowego roku szkolnego do dyspozycji uczniów szkoły podstawowej w Bornem Sulinowie oddane zostaną 2 nowe łazienki przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Jedna z nich znajduje się na parterze, druga na I piętrze. Pomieszczenia wyposażone zostały w specjalistyczne udogodnienia i systemy, m.in. system alarmowo-przywoławczy, pozwalające uczniom niepełnosprawnym na

„Piękna Zachodniopomorska Wieś” – Sołectwo Rakowo w finałowej 10-tce!

„Piękna Zachodniopomorska Wieś” – Sołectwo Rakowo w finałowej 10-tce!

Z przyjemnością informujemy, że Sołectwo Rakowo znalazło się na liście 10 najbardziej atrakcyjnych sołectw w województwie zachodniopomorskim w 2022 roku.

Wiosną br. sołectwo zgłosiło swoją kandydaturę w IV edycji Konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”. Przedstawiło wówczas inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie Rakowa i Komorza, rozpoczęte w okresie 5 lat

Borneńskie Targi Chleba i Miodu

Borneńskie Targi Chleba i Miodu

W piękny, niedzielny poranek 28 sierpnia do Bornego Sulinowa zawitali pszczelarze, rękodzielnicy, wytwórcy chlebów, ciast, przetworów domowych, wędlin, naturalnych kosmetyków, soków, win i serów z regionu, ale również z Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego.  Plac wokół Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie tętnił życiem i muzyką. Tego dnia przed publicznością zaprezentowały

VII edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka”

VII edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka”
27 sierpnia na terenie sportowo – rekreacyjnym w Silnowie odbyła się 7. edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka” przygotowana przez panią Mirosławę Balawender – sołtysa sołectwa Silnowo i członków Rady Sołeckiej oraz członków Stowarzyszenia „Silnowo 2020”.
 
Co roku silnowską imprezę odwiedza mnóstwo osób. Ale to właśnie w tym roku pobite zostały

Oferta Miejskiego Klubu Sportowego WRZOS Borne Sulinowo złożona w trybie „małych grantów” w 2022 r. pn. „Udział drużyny młodzika w rozgrywkach ligowych ZZPN”

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 mogą ubiegać się o realizację zadania publicznego ze środków finansowych z budżetu Gminy Borne Sulinowo poza trybem otwartych konkursów ofert.

29 sierpnia – Dzień Strażnika Gminnego i Miejskiego

29 sierpnia – Dzień Strażnika Gminnego i Miejskiego

Z okazji dzisiejszego święta Funkcjonariuszom Straży Miejskiej składamy słowa uznania za trud włożony w utrzymanie porządku i społecznego ładu oraz za pełną poświęceń pracę.

Dołączamy również życzenia bezpiecznej służby, radości w pełnieniu zaszczytnej misji oraz dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Mariusz Gorgol
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Bornem Sulinowie
Dorota

Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Koszalinie

Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Koszalinie

14 sierpnia 2022 roku w koszalińskim Amfiteatrze odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. To już 10. jubileuszowa edycja przeglądu, w którym wzięło udział ponad 30 zespołów. Całe wydarzenie rozpoczęto spotkaniem przy pomniku „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” przy ul. Piastowskiej, a następnie uroczysty korowód przemaszerował pod amfiteatr, gdzie miała miejsce kontynuacja

Ekoprojekt w szkole podstawowej w Łubowie

Ekoprojekt w szkole podstawowej w Łubowie

Miło nam poinformować, że dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie już w nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 w szkole podstawowej w Łubowie powstanie nowoczesna ekopracownia. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był dyrektor i nauczyciele szkoły w Łubowie.

Na realizację projektu pn. Ekopracownia w Szkole Podstawowej w

Granty PPGR – ZAMKNIĘCIE UZUPEŁNIAJĄCEGO NABORU WNIOSKÓW

Granty PPGR – ZAMKNIĘCIE UZUPEŁNIAJĄCEGO NABORU WNIOSKÓW

W związku z osiągnięciem limitu środków finansowych, w dniu 25.08.2022 r. Gmina Borne Sulinowo zamyka nabór uzupełniający w Konkursie Grantowym Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowana lata 2014-2020.

Informujemy, że złożone po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.