KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2020 ROKU

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2020 ROKU

Na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2019 roku w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz.U. z 2019r., poz. 1981) w okresie od 03 lutego do 30 kwietnia 2020 r. zostanie przeprowadzona na terytorium RP kwalifikacja wojskowa.

W 2020

Nabór do programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

Nabór do programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

Fundacja Santander ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. W tegorocznej edycji 68 najlepszych projektów może liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 500 tysięcy złotych.

W ramach projektów mogą powstać m.in.:

– parki kieszonkowe lub ogrody deszczowe

– roślinne murale

– „zielone” przystanki autobusowe

INFORMACJA O WYSOKOŚCI MIESIĘCZNEJ OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI W 2020 R.

INFORMACJA O WYSOKOŚCI MIESIĘCZNEJ OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI W 2020 R.

Informujemy, że stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Borne Sulinowo, nie ulegają zmianie.

Zadeklarowaną wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, należy uiszczać tak jak w latach ubiegłych, na indywidualny numer konta bankowego, w terminach określonych zgodnie z uchwałą Nr XXV/261/2016 Rady

Nowe szlaki rowerowe

Nowe szlaki rowerowe

W 2019 roku Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu pn. „Wkręć się w historię” – wyznaczenie, znakowanie oraz uatrakcyjnienie szlaków rowerowych na terenie powiatu szczecineckiego wiodących śladami II Wojny Światowej i umocnień Wału Pomorskiego”.

Kilka nowo wyznaczonych tras, a łącznie liczą one

Koncert Accoustic Jazz Trio

Koncert Accoustic Jazz Trio

W sobotni wieczór, 18 stycznia, sala taneczna Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie zamieniła się w kawiarnię tętniącą jazzem. Wspaniała publiczność dopisała, a Accoustic Jazz Trio każdą aranżacją kolejnego utworu wzbudzało burzę oklasków.

Accoustic Jazz Trio to najnowszy projekt muzyczny trzech muzyków: wokalisty – Wojciecha Dygat, trębacza – Andrzeja

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

UWAGA ROLNICY!
W terminie od 3 lutego 2020r. do 2 marca 2020r. producent rolny może złożyć do Burmistrza Bornego Sulinowa wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.
Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) potwierdzające zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1