Wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich

Wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich

Informacja o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego dla Kół Gospodyń Wiejskich; Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, ustawą z dnia 9 listopada 2018 roku.

Wspierając rozwój każdego z Kół Gospodyń Wiejskich wprowadzono oczekiwane od lat rozwiązania, które jeszcze w 2018 roku zagwarantują wsparcie finansowe – od 3 do 5 tysięcy złotych dla koła.

Łubowo z piernikowym wsparciem!

Łubowo z piernikowym wsparciem!

Mieszkańcy Łubowa kolejny raz udowodnili, że w słusznej sprawie potrafią się zjednoczyć i przyszli w sukurs Miejskiej Bibliotece Publicznej i Stowarzyszeniu Stacja Kultura, włączając się do produkcji pierników na kiermasz świąteczny pod nazwą Pierniczki Reni- II edycja, który odbędzie się 15 XII 2018 w godz. 16.00-21.00 w auli i otoczeniu

Przygotowania do kiermaszu „Pierniczki Reni” – edycja 2

Przygotowania do kiermaszu „Pierniczki Reni” – edycja 2

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, trwają intensywne przygotowania do kiermaszu pn. „Pierniczki Reni”- edycja 2.

Sprzedaż pierniczków będzie kluczowym elementem Kiermaszu Świątecznego w dniu 15 grudnia 2018 r. Nazwa imprezy „Pierniczki Reni” jest kultywowaniem tradycji bardzo nam bliskiej ś.p. Renaty Kasprzyk, dla której w kwietniu

Recital poezji śpiewanej

Recital poezji śpiewanej

Dnia 28 listopada 2018 roku sala kameralna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie została szczelnie wypełniona przez miłośników pieśni W. Wysockiego i B. Okudżawy.

Nietuzinkową aranżację i wykonanie zapewnił duet: Radosław Szepiłło na akordeonie, absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. w Szczecinie w klasie fortepianu oraz Adrian Zmaciński

Konsultacje – Program Ochrony Środowiska

Konsultacje – Program Ochrony Środowiska

Na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018r. poz. 799) Burmistrz Bornego Sulinowa informuje, iż zostały opracowane projekty dokumentów pn. „Program Ochrony Środowiska dla Miasta i Gminy Borne Sulinowo na lata 2018-2021 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2022-2025”