Świąteczny wolontariat w Liceum Ogólnokształcącym

Świąteczny wolontariat w Liceum Ogólnokształcącym

Szybkimi krokami nadchodzą święta. W tym specyficznym czasie uczestnicy Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego w LO im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzmagają swoją charytatywną aktywność, nie zapominając o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego miasta.

Tym razem już od listopada zaczęliśmy nasze działania od zbiórki ozdób bożonarodzeniowych. Do akcji przyłączyli

Finał warsztatów wokalnych muzyki ludowej

Finał warsztatów wokalnych muzyki ludowej

Dnia 15 grudnia 2018r. zakończył się projekt pn. „Warsztaty wokalne muzyki ludowej”, realizowany w ramach projektu Działaj Lokalnie. Dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Szczecinku.

W czasie zajęć poznaliśmy muzykę ludową od strony praktycznej, nauczyliśmy

Podwójny sukces!!! Biblioteka i filia w RKG Równać Szanse 2018

Podwójny sukces!!! Biblioteka i filia w RKG Równać Szanse 2018

W tej edycji konkursu grantowego Równać Szanse 2018 wpłynęło do 286 projektów od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych. Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowano 108 projektów, a z województwa zachodniopomorskiego: 2, przy czym oba projekty z Bornego Sulinowa i na działalność biblioteki.

Z inicjatywy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Nabór uczestników do „Klubu Senior+”

Nabór uczestników do „Klubu Senior+”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie ogłasza nabór uczestników do „Klubu Senior+” przy ul. Targowej 5 w Bornem Sulinowie.

JEŻELI JESTEŚ:
• mieszkańcem Gminy Borne Sulinowo w wieku 60 +,
• osobą nieaktywną zawodowo i chcesz żyć w sposób aktywny i twórczy,
• chcesz pomóc sobie i innym?

ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM „Klubu Senior+”

Zaproś kominiarza!

Zaproś kominiarza!

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku

Wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich

Wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich

Informacja o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego dla Kół Gospodyń Wiejskich; Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, ustawą z dnia 9 listopada 2018 roku.

Wspierając rozwój każdego z Kół Gospodyń Wiejskich wprowadzono oczekiwane od lat rozwiązania, które jeszcze w 2018 roku zagwarantują wsparcie finansowe – od 3 do 5 tysięcy złotych dla koła.

Kołobrzeski Przegląd Gwiazdkowy w Akrobatyce Sportowej

Kołobrzeski Przegląd Gwiazdkowy w Akrobatyce Sportowej

W dniu 14.12.2018r. ALKS Borne Sulinowo miało zaszczyt uczestniczyć w Kołobrzeskim Przeglądzie Gwiazdkowym w Akrobatyce Sportowej, który odbył się na scenie teatru w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

W pięknej, świątecznej scenerii wystartowało ok. 40 zawodniczek z trzech klubów woj. zachodniopomorskiego:
1.Akademii Akrobatyki Sportowej ,,La Passion” Kołobrzeg
2.Akrobatycznego Ludowego Klubu

„Pewna praca w transporcie dla osób 30+”

„Pewna praca w transporcie dla osób 30+”

Darmowe kursy na prawo jazdy. Projekt obejmuje m.in. kursy na prawo jazdy kat. D lub C i CE, przewóz osób/rzeczy (KWPD/C).

Cykl szkoleń „Pewna praca w transporcie dla osób 30+” realizowany przez Centrum Doradztwa i Szkoleń Zawodowych Aleksander Igielski jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt