Zaproszenie na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola…

Zaproszenie na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola…

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego”, które odbędzie się 6 listopada br. o godz. 11:00, w sali narad nr 402 w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Podczas spotkania szczegółowo omówiona zostanie dokumentacja konkursowa, kryteria oceny wniosków

Czek dla OSP Łubowo

Czek dla OSP Łubowo

Dnia 27 września 2018r., w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Finałowa Konkursu ORLEN dla Straży Pożarnych.

W trakcie Gali zostały wręczone symboliczne czeki przedstawicielom jednostek PSP oraz OSP objętych wsparciem. OSP Łubowo otrzymała czek wartości 50.000 zł.

Te wydarzenie jest podsumowaniem tegorocznej edycji „Programu pomocy jednostkom straży pożarnej”. W

Firma R.Power wydzierżawi grunty pod nowe elektrownie słoneczne

Firma R.Power wydzierżawi grunty pod nowe elektrownie słoneczne

Firma R.Power, jako lider rynku, aktywnie poszukuje nowych lokalizacji do długoterminowej dzierżawy na potrzeby budowy nowych elektrowni fotowoltaicznych. W związku z powyższym, chcielibyśmy zaproponować Państwu możliwość korzystnego wydzierżawienia gruntów gorszej klasy i osiągnięcia wysokich zysków sięgających ponad 500 tys. zł.

W tym celu poszukujemy terenów spełniających poniższe kryteria:
• powierzchnia

Zaproszenie na koncert promocyjny płyty „GŁOSY WSCHODU”

Zaproszenie na koncert promocyjny płyty „GŁOSY WSCHODU”

Prace nad projektem „Płyta muzycznych korzeni” są na ukończeniu. Projekt, realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” zakłada wydanie płyty Duetu „Zoriuszka” oraz serię koncertów promocyjnych w regionie.

Duet „Zoriuszka” tworzą mieszkanki Czaplinka – Alina Karolewicz i Magdalena Urlich. Od lat zajmują się one muzyką

Pierwszy integracyjny piknik za nami!

Pierwszy integracyjny piknik za nami!

Piątkowe popołudnie 19 października, pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, spędziła na borneńskim Tankodromie. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież wzięła udział w grach i zabawach integrujących starszą i młodszą młodzież. Można się było wykazać się wiedzą

Otrzęsiny klasy pierwszej

Otrzęsiny klasy pierwszej

Piękna, niemal letnia pogoda sprzyjała ważnemu wydarzeniu szkolnemu, jakim były Otrzęsiny w Starym Kaleńsku. Kolejna klasa z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie zmierzyła się z wymyślnymi próbami przygotowanymi przez starszych licealistów, którzy rok wcześniej byli poddani podobnemu, szkolnemu  „obrzędowi inicjacyjnemu”. 

Pierwszoklasiści z uśmiechem na twarzach

Informacja o wsparciu Gminy Borne Sulinowo dla zespołów ludowych

Informacja o wsparciu Gminy Borne Sulinowo dla zespołów ludowych

PROJEKTY

2010 – 2012

  • PROW 2007-2013 (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013), Działanie LEADER, Małe projekty, „Wzrost atrakcyjności lokalnego zespołu Podlotki poprzez zakup instrumentów muzycznych i strojów” –  wartość projektu 13.425,50 zł, dotacja z PROW 2007-2013 – 9.397,85
  • PROW 2007-2013 (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013), Działanie LEADER,

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

W związku z pytaniami mieszkańców Piławy dot. kompleksowego remontu świetlicy wiejskiej w m. Piława i pozyskanej na ten cel dotacji, informujemy, że:

Dotację w maks. kwocie 500.000,00 zł  na zadanie „Przebudowa i wyposażenie budynku świetlicy wiejskiej w m. Piława” Gmina Borne Sulinowo pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata