Oferta Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży ze środowisk lokalnych „Pomost” na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2018 r.

Oferta Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży ze środowisk lokalnych „Pomost” na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2018 r. pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie więc z nami w Polskę wyruszaj bracie”.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

DOŻYNKI GMINNE ŁĄCZNO 2018

DOŻYNKI GMINNE ŁĄCZNO 2018

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w dniu 15 września w miejscowości Łączno. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Łączno oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi przeszedł pod specjalnie przygotowaną scenę dożynkową umiejscowioną na terenie sportowo rekreacyjnym nieopodal Kościoła. Starościna i Starosta Dożynek, Pani Anna Lipiecka i Pan Grzegorz Groszewski, przekazali Burmistrzowi Bornego Sulinowa, Pani Renacie Pietkiewicz-Chmyłkowskiej, dożynkowe bochny chleba. Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Czerniawski, podzielili się chlebem ze zgromadzonymi gośćmi.

Ponadto podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabrakło ciekawych konkursów sprawnościowych dla publiczności. W ramach ostrej sportowej rywalizacji zwycięzcy konkursów otrzymali symboliczne nagrody rzeczowe. Miłą niespodzianką była prawdziwa uczta kulinarna dla wszystkich uczestników dożynek każdy mógł skosztować pieczonego dzika z lasów ziemi szczecineckiej. Dwa dziki pieczone zostały ufundowane przez władze samorządowe Bornego Sulinowa. 

W programie artystycznym imprezy znalazły się koncerty w wykonaniu zespołów: BORNEŃSKIE WRZOSY, DUET ELŻBIETA I KRZYSZTOF, BORNEŃSKIE PODLOTKI, STOKROTKI Z JUCHOWA, JARZĘBINY Z JELENIA, ONTIS Z SITNA, ORKIESTRA DĘTA 50+. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „FAJTERS”, który zaskarbił sobie sympatię uczestników początku wieczornej zabawy dożynkowej, która trwała do późnych godzin nocnych przy występie zespołu „PLAY”.    

Wyniki konkursu „Na najładniejszy wieniec dożynkowy”.

I miejsce zajął wieniec sołectwa Jeleń
II miejsce – wieniec sołectwa Łączno

Panie rywalizowały w konkursie „Na najsmaczniejsze ciacho z jabłkiem”. Wyboru najlepszego wypieku dokonała komisja konkursowa podczas głosowania.
I miejsce Krystyna Chełminiak – Śmiadowo Kolonia
II miejsce Ewa Adamczyk – Borne Sulinowo
III miejsce Małgorzata Siluk – Łubowo
IV miejsce Anna Lipiecka – Silnowo

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!