Konkurs Ofert pn. „Strzelnica w powiecie”

Konkurs Ofert pn. „Strzelnica w powiecie”

Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Konkurs Ofert pn. „Strzelnica w powiecie” zakłada dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego na realizację zadań związanych z budową lub remontem strzelnic umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego.

Projekt kierowany jest do samorządów i zakłada powstanie strzelnicy w każdym powiecie, ale nie przesądza, że gospodarzem obiektu musi

Wakacje z wędką

Wakacje z wędką

Dnia 28 sierpnia 2018 roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie wspólnie z Miejskim Kołem PZW zorganizowały dzieciom przebywającym na wakacjach zawody wędkarskie pod nazwą „Wakacje z wędką”.

Do zawodów zgłosiło się 11 uczestników – co ciekawe, niektórzy z nich stawiali pierwsze kroki w łowieniu rybek. Należy dodać, że nie

Wycieczka do Kołobrzegu. Wykorzystujemy to, co może nam sprzyjać!

Wycieczka do Kołobrzegu. Wykorzystujemy to, co może nam sprzyjać!

W niedzielę 26 sierpnia br. młodzież uczestnicząca w programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Konkursu Specjalnego „100-lecie odzyskania niepodległości” pn. „Świadkowie łubowskiej historii” wybrała się wraz ze swoim koordynatorem panią Magdaleną Haas i instruktorem od multimediów, panem Danielem Graszką na wycieczkę do Kołobrzegu.

Wyjazd miał na celu pomóc młodzieży w

Finał projektu KAWAŁ NIEBA W GĘBIE

Finał projektu KAWAŁ NIEBA W GĘBIE

Dnia 28 sierpnia 2018 roku budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie od samego świtu wypełniony był aromatami kuchni świata… A wszystko dlatego, że w tymże dniu na godz.17.00 zaplanowano wielki finał realizowanego programu Równać Szanse.

Przygotowania do uroczystego świętowania rozpoczęto już znacznie wcześniej. Nie wszystkie dania zaplanowane w menu

Kolejny wakacyjny wyjazd do Heide-Parku za nami!

Kolejny wakacyjny wyjazd do Heide-Parku za nami!

W dniach 23-25 sierpnia 2018 roku odbyła się kolejna wycieczka do Heide-Parku (największego parku rozrywki w północnych Niemczech). Był to już czwarty zagraniczny wyjazd organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie, a koordynacją i pilotażem zajął się ponownie pan Daniel Graszka.

Więcej na stronie MBP: http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=35923#more-35923

Oferta Stowarzyszenia Miłośników Miejscowości Radacz na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2018 r. pn. „Festyn z okazji 10 – lecia Stowarzyszenia Miłośników Miejscowości Radacz”.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 mogą ubiegać się o realizację zadania publicznego ze środków finansowych z budżetu Gminy Borne Sulinowo poza trybem otwartych konkursów ofert.
W związku

Warsztaty w Łubowie pt: „Wywiad jako zjawisko kulturowe”

Warsztaty w Łubowie pt: „Wywiad jako zjawisko kulturowe”

Stowarzyszenie Stacja Kultura we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie jest realizatorem projektu pt. „Świadkowie łubowskiej historii” z przeznaczeniem na aktywizację młodzieży z Łubowa i okolic.

Koordynatorem zadania jest Pani Magda Haas – bibliotekarz łubowskiej filii MBP.

“Wywiad jako zjawisko kulturowe” tak brzmiał temat warsztatów przeprowadzonych w środę

Wakacyjna wycieczka do Biskupina

Wakacyjna wycieczka do Biskupina

Dnia 8 sierpnia 2018 roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zorganizowała wakacyjną wycieczkę do Biskupina. Duża grupa dzieci oprócz zwiedzania grodu z przewodnikiem, miała okazję wziąć udział w warsztatach wyrobu naczyń z gliny oraz poznała tajniki tworzenia paciorków.

Mimo upalnej pogody, wszyscy świetnie się bawili i nie dali złapać

Pełny zapis pokazów finałowych projektu „Lato w Teatrze 2018”

Pełny zapis pokazów finałowych projektu „Lato w Teatrze 2018”

Po małej przerwie prezentujemy przedsmak relacji filmowej z warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Lato w Teatrze 2018”. Zapraszamy do obejrzenia zapisu z dwóch pokazów finałowych, które odbyły się w dniach 20 i 21 lipca o godz. 21.21!

„Lato w Teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków