Dożynki Powiatowo-Gminne

Dożynki Powiatowo-Gminne

Starostwo Powiatowe w Szczecinku wspólnie z Urzędem Gminy Grzmiąca organizują, 22 września 2018 r., w Grzmiącej, Dożynki Powiatowo-Gminne połączone z wystawą rolniczo-ogrodniczo-gospodarczą oraz licznymi konkursami, wspólną zabawą, a także prezentacją: gmin i instytucji rolniczych.

Serdecznie zapraszamy firmy, indywidualnych producentów rolnych, ogrodników, pszczelarzy, instytucje pracujące na rzecz rolnictwa, rękodzielników, zainteresowanych prezentacją

NOCNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2018

NOCNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2018

Kompleks boisk Orlik w nocy z 21 na 22 lipca był miejscem rozgrywania corocznego „Nocnego Turnieju Piłki Nożnej”. W tym roku zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek organizatorzy nie przyjmowali już chętnych zespołów.

Ostatecznie na starcie rywalizacji stanęło 8 zespołów: Fanatcy Piłki, Kania Rijos,

Przebudowa drogi w Radaczu

Przebudowa drogi w Radaczu

Jeszcze w tym roku kompleksowo przebudowana zostanie droga w Radaczu, łącząca tę miejscowość z drogą wojewódzką nr 172 i drogą powiatową nr 1283Z.
Zadanie dofinansuje kwotą 847.861,00 zł Wojewoda Zachodniopomorski w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Całość inwestycji szacowana jest

Bus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie

Bus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie

Miło nam poinformować, iż wkrótce Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie wzbogaci się o 9-osobowy mikrobus z windą do transportu osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie na ten cel w kwocie 80.000,00 zł przyznał Gminie Borne Sulinowo, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszaru D (likwidacja barier transportowych), Zachodniopomorski Oddział Państwowego

AGRO POMERANIA 2018

AGRO POMERANIA 2018

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza do udziału w XXXI Barzkowickich Targach Rolnych AGRO POMERANIA 2018.
Kolejny już raz w dniach od 7 do 9 września 2018 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń rolniczych w naszym kraju.

Jest to impreza gromadząca wielu wystawców zarówno krajowych jak i

1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Dzień 1 sierpnia 1944 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W godzinę „W”, o 17:00, minutą ciszy i dźwiękiem syren upamiętnimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz uczcimy pamięć tych, którzy zginęli za wolność stolicy i jednocześnie niepodległość Polski. To z ich poczucia obowiązku, patriotyzmu i niezwykłej odwagi

Finał „Lata w Teatrze 2018” za nami!

Finał „Lata w Teatrze 2018” za nami!

I znowu dwa tygodnie przeminęły z prędkością światła. Projekt Instytutu Teatralnego pozwolił 45 uczestnikom w wieku 7-14 lat na 13 dni przenieść się w świat animacji poklatkowej, słuchowiska, tańca i fotografii. Rotacyjny charakter pracy dał możliwość spróbować swoich sił w każdej z dziedzin tegorocznej edycji. Efekt dwutygodniowych prac z instruktorami

Oferta na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2018 r. pn. „Turniej o Puchar Małego Powstańca”.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 mogą ubiegać się o realizację zadania publicznego ze środków finansowych z budżetu Gminy Borne Sulinowo poza trybem otwartych konkursów ofert.
W związku