Remont hali sportowej w Bornem Sulinowie

Remont hali sportowej w Bornem Sulinowie

Hala sportowa w Bornem Sulinowie jest w trakcie remontu oraz doposażenia.
Inwestycja pn. „Remont hali sportowej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie” została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.

Zakres zadania obejmuje:

„Plaża Słoneczna” pod nadzorem ratowników

„Plaża Słoneczna” pod nadzorem ratowników

Centrum Kultury i Rekreacji informuje, że od 1 lipca do 31 sierpnia, w Bornem Sulinowie przy „Plaży Słonecznej” nad jez. Pile będzie funkcjonować miejsce zwyczajowo przyjęte do kąpieli.
Codziennie w godz. 10:00 – 18:00 nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku stwierdził, że woda

W Bornem Sulinowie powstanie nowa kotłownia

W Bornem Sulinowie powstanie nowa kotłownia

W latach 2014-2015 została przeprowadzona analiza pracy kotłowni i sieci ciepłowniczej w Bornem Sulinowie, która wykazała konieczność budowy nowej kotłowni, która sukcesywnie zastępować będzie obecnie działającą kotłownię. 
Analiza wskazała zły stan techniczny i niską sprawność prototypowych kotłów biomasowych, nieprawidłowy proces spalania , wysoką częstotliwość remontów oraz duże koszty produkcji ciepła

Projekt językowy wraz z wymianą polsko-niemiecką w Juchowie

Projekt językowy wraz z wymianą polsko-niemiecką w Juchowie

W dniach 24.06 – 19.07.2018 r., w Gospodarstwie Ekologicznym Fundacji im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie odbywa się projekt niemiecko-polskiej wymiany językowej. Organizatorem projektu jest Fundacja im. Stanisława Karłowskiego, udział w nim biorą: młodzież z niemieckiej szkoły Gesamtschule Bremen OST we współpracy z Deutsche Kammerphilharmonie Bremen i Arco Bremen Osterholz oraz

W Bornem Sulinowie oddawali krew potrzebującym

W Bornem Sulinowie oddawali krew potrzebującym

W minioną sobotę (23 czerwca) w Bornem Sulinowie miejsce miała specjalna akcja, która została zorganizowana w szczytnym celu. Mowa o akcji “25 litrów krwi na 25-lecie Miasta Bornego Sulinowa”.

W czasie trwania akcji, udało się zebrać 7,2 litrów krwi.
Cała akcja została zorganizowana przez Gminne Ochotnicze Straże Pożarne oraz Centrum