Jezioro lobeliowe Śmiadowo

Jezioro lobeliowe Śmiadowo

W miejscowości Śmiadowo powstała ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Jezioro lobeliowe Śmiadowo”. Zadanie dofinansował kwotą 15.460 zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wartość całej inwestycji wyniosła 30.921 zł.

Ścieżka ma wypromować i zachować obszar cenny przyrodniczo, tj. lobeliowe jez. Śmiadowo położone w obszarze Natura 2000.

Na ścieżkę składają się:

Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 17 listopada 2017 r., w Szkole Podstawowej w Juchowie, odbyły się Mistrzostwa Gminy Borne Sulinowo w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, w ramach Igrzysk Dzieci ( klasy 4-6.)
Do turnieju przystąpiło 7 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt ze szkół podstawowych w: Łubowie, Jeleniu, Bornem Sulinowie i Juchowie.

Mistrzostwa Gminy Borne Sulinowo w Piłce Nożnej Sześcioosobowej

Mistrzostwa Gminy Borne Sulinowo w Piłce Nożnej Sześcioosobowej

Dnia 27 października 2017 roku, na stadionie w Łubowie, odbył się turniej piłki nożnej rozgrywany w ramach Mistrzostw Gminy Borne Sulinowo w Piłce Nożnej. Organizatorem była szkoła Podstawowa w Łubowie – nauczyciel pan Marcin Haas.

Pomimo niesprzyjającej pogody na zawodach stawiło się 7 zespołów chłopców reprezentujących 4 szkoły z gminy Borne

Ruszył „Program Domowych Detektywów”

Ruszył „Program Domowych Detektywów”

W dniu 24 października, w Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie, odbyło się szkolenie dla koordynatorów programu profilaktycznego pn. „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”, który ma na celu przede wszystkim opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród uczniów. Program znajduje się w bazie europejskich programów rekomendowanych przez EDDRA oraz banku

21 listopada – Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada – Dzień Pracownika Socjalnego

Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego życzymy, aby każdy dzień był dla Państwa źródłem ludzkiej wdzięczności i radości, które umocni w Was wiarę w słuszność wyboru zawodu i przełoży się na osobiste szczęście i spełnienie.