9 września – Światowy Dzień FAS (alkoholowy zespól płodowy)

9 września – Światowy Dzień FAS (alkoholowy zespól płodowy)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku, Pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia informuje, że dzień 9 września ogłoszony został Światowym Dniem FAS.
Alkoholowy zespól płodowy (FAS, Fetal Alcohol Syndrome) – to zespól chorobowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym.

FAS jest chorobą nieuleczalną, której można uniknąć

Aktywny sierpień na Orliku

Aktywny sierpień na Orliku

W dniach 15 – 31 sierpnia 2017 r. odbył się szereg mini turniejów dla dzieci i młodzieży w ramach autorskiego programu Animatora Sportu, Piotra Gałki – „Aktywny Sierpień 2017”. Turnieje zorganizowane zostały przez Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Program dofinansowany został ze środków „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów

Turniej Bule

Turniej Bule

W dniu 27.08.2017 r., na Kompleksie Boisk Orlik w Bornem Sulinowie, odbył się Turniej w Bule kończący wakacje. Organizatorem Turnieju było Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, a współorganizatorem Klub Sportowy „BORBUL” Borne Sulinowo.

Na starcie zawodów stanęło 11 par mieszanych. Turniej rozegrano systemem 6. Rundowym – po 30

Piknik Rodzinny w Juchowie

Piknik Rodzinny w Juchowie

W dniu 24.08.2017 r., przy świetlicy wiejskich w Juchowie, odbył się Piknik Rodzinny dla mieszkańców wsi Juchowo. Organizatorami imprezy było sołectwo Juchowo oraz Stowarzyszenie „Pomost”, a współorganizatorem Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

Dla wszystkich uczestników, którzy tego dnia odwiedzili świetlicę czekała gorąca kiełbaska z grilla oraz zimne napoje.