W jez. Pile woda przydatna do kąpieli

W jez. Pile woda przydatna do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku po przeanalizowaniu protokołu pobrania oraz sprawozdania z badań jakości wody nr – KZW 1925/2018 próbki wody pobranej w dniu 30.07.2018r., z miejsca wykorzystywanego okazjonalnie do kąpieli „Plaża Słoneczna” zlokalizowanego na jez. Pile w Bornem Sulinowie
orzeka
przydatność wody do kąpieli na w/w miejscu wykorzystywanym

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda, skierował przesłanie zachęcające do zorganizowania akcji Narodowe Czytanie, która popularyzuje najwybitniejsze dzieła polskiej literatury.

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty „Antologii Niepodległości”.

– W trwającym

„Dobry Start” dla ucznia

„Dobry Start” dla ucznia

Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku świadczenie „Dobry Start” w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

Dla kogo wsparcie?
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia.

Poszukiwany właściciel

Poszukiwany właściciel

W dniu 10 lipca, z miejscowości Jeleń odwieziono bezpańskiego psa do schroniska w Szczecinku. Tam go może odebrać właściciel, któremu zagubił się czworonóg .
Szczegóły: Straż Miejska w Bornem Sulinowie, tel. 94-37-34-149 lub 606-112-587.

 

Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS

Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS

Od czerwca 2018r, rusza kolejna edycja kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Tego samego dnia rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Co roku odnotowujemy w