Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Borne Sulinowo – od 12 kwietnia

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Borne Sulinowo – od 12 kwietnia

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bornem Sulinowie informuje, że na terenie gminy Borne Sulinowo odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych.
Odpady należy wystawić bezpośrednio przed swoje posesje przy budynkach jednorodzinnych lub obok kontenerów przy budynkach wielolokalowych tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godz.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są:
• mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
• stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis

Budujemy salę gimnastyczną w Łubowie!

Budujemy salę gimnastyczną w Łubowie!

W dniu 31 marca 2021 r. Wojewoda Zachodniopomorski opublikował listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w II naborze Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Z wielką przyjemnością informujemy, że w wyniku złożonego w grudniu ub. roku wniosku, Gmina Borne Sulinowo otrzymała z RFIL 3.200.000,00 zł na budowę ogólnodostępnej sali gimnastycznej w Łubowie

Zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na wystawę

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu promującego wystawę pt. „Borne Sulinowo 1992 – 2020. Jest takie miejsce…”. Mamy nadzieję, że już wkrótce sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli Państwu na jej rzeczywiste obejrzenie.

Ekspozycja przybliża ważne wydarzenia z krótkiej, „polskiej” historii Bornego Sulinowa, a wykorzystane do jej opracowania zdjęcia tworzą opowieść dokumentującą

Zaproszenie do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

Zaproszenie do udziału  w  Programie „Opieka wytchnieniowa”  – edycja 2021

W związku z przystąpieniem przez Gminę Borne Sulinowo do  realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2021”, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza nabór uczestników do Programu. Program będzie realizowany w okresie od dnia 1 kwietnia 2021 roku  do dnia 31.12.20201 roku. w formie