Mała architektura w Kucharowie

Mała architektura w Kucharowie

Dobiegł końca projekt pn. „Ogród piknikowy w Kucharowie”. Tym samym, na ogólnodostępnej działce w m. Kucharowo, posadowiona została drewniana altana o wymiarach 4 x 4 m wraz ze stołem i ławkami.

Zadanie o wartości 14.500,00 zł dofinansowało kwotą 10.000,00 zł Województwo Zachodniopomorskie w ramach Konkursu Marszałka „Granty Sołeckie 2020”.

To

Przebudowa drogi w Silnowie

Przebudowa drogi w Silnowie

Zakończyła się kompleksowa modernizacja drogi w Silnowie.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Silnowo nr 261” zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 734.198,74 zł.

W wyniku remontu droga otrzymała nawierzchnię asfaltową, a mieszkańcy położonego przy niej osiedla domków jednorodzinnych zjazdy do posesji.

Droga łączy Piławę z Silnowem

Nowe piłkochwyty na boisku treningowym w Bornem Sulinowie

Nowe piłkochwyty na boisku treningowym w Bornem Sulinowie

Dn. 03.09.2020 r., w ramach umowy zawartej z Województwem Zachodniopomorskim, Gmina Borne Sulinowo zakończyła zadanie związane z modernizacją boiska treningowego przy ul. Sportowej. Boisko wzbogaciło się o dwa piłkochwyty o wysokości słupków 6 m i długości 38 m.

Zadanie pn.„Modernizacja boiska treningowego do piłki nożnej w Bornem Sulinowie dofinansowane zostało

Infrastruktura kajakowa w budowie!

Infrastruktura kajakowa w budowie!

W gminie Borne Sulinowo znajdują się tereny o niezwykłym potencjale turystycznym. Wyjątkowe krajobrazy, liczne jeziora, bajecznie piękna rzeka Piława, tajemnicze miasto Borne Sulinowo – to przesłanki skłaniające do częstego podejmowania tematu związanego z rozwojem turystyki na naszym terenie. Potrzeb w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego jest u nas bardzo

„Zielona inwestycja” w Bornem Sulinowie

„Zielona inwestycja” w Bornem Sulinowie

Od wielu miesięcy mieszkańcy gminy Borne Sulinowo mogą obserwować zmiany, jakie zachodzą na terenie Bornego Sulinowa. Od 2018 r. realizowane jest zadanie inwestycyjne pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”. I choć inwestycja jest w dalszym ciągu realizowana (zakończy się już wkrótce – jesienią

Ministerialne dofinansowanie dla „Kuźni Talentów”

Ministerialne dofinansowanie dla „Kuźni Talentów”

Rozsypał się worek z dotacjami dla organizacji pozarządowych. Kolejne stowarzyszenie może pochwalić się zdobyciem dużego dofinansowania. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Kuźnia Talentów” w Krągach, w ramach programu ETNO POLSKA 2020, uzyskało dofinansowanie w kwocie 28.000,00 zł na zadanie pn. „Projekt, wykonanie i pokaz strojów ludowych osadników”.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się

Ulica Lipowa zmieni swój wygląd!

Ulica Lipowa zmieni swój wygląd!

Już w przyszłym roku kompleksowo przebudowana zostanie jedna z ważniejszych dróg w Bornem Sulinowie – ul. Lipowa.

Przedsięwzięcie w 50% dofinansuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Wartość całej inwestycji szacowana jest kosztorysowo na ok. 770 tys. zł.

Realizacja zadania znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i dostępność komunikacyjną instytucji,

„Działaj lokalnie” – kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

„Działaj lokalnie” – kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

Gmina Borne Sulinowo to niezwykłe miejsce pod wieloma względami. Przepiękne krajobrazy, czyste jeziora, unikatowa historia i… ponad 30 aktywnych organizacji pozarządowych. Biorąc pod uwagę fakt, że naszą gminę zamieszkuje niespełna 10 tys. osób, jest to liczba imponująca. Stowarzyszenia, kluby, fundacje prowadzą niezliczone działania na rzecz mieszkańców, które wymagają nie tylko