Susza – warunki pomocy finansowej

Susza – warunki pomocy finansowej

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów

Informacja o polowaniach zbiorowych

Informacja o polowaniach zbiorowych

Koło Łowieckie”SOKÓŁ” informuje o organizowaniu polowania zbiorowego (polowanie na kaczki) w dniu 18.08.2018.
Polowanie odbywać się będzie na 2 obwodach Koła Łowieckiego „Sokół” Piława: obwód nr 127 oraz 128.

Sekretarz Koła Łowieckiego Kaczmarek Paweł

informacja o polowaniu – SOKÓŁ

**********

Zarząd Koła Łowieckiego „Darzbór” w Szczecinku informuje, że polowanie zbiorowe

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

W terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018r. producent rolny może złożyć do Burmistrza Bornego Sulinowa wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego

Dożynki Powiatowo-Gminne

Dożynki Powiatowo-Gminne

Starostwo Powiatowe w Szczecinku wspólnie z Urzędem Gminy Grzmiąca organizują, 22 września 2018 r., w Grzmiącej, Dożynki Powiatowo-Gminne połączone z wystawą rolniczo-ogrodniczo-gospodarczą oraz licznymi konkursami, wspólną zabawą, a także prezentacją: gmin i instytucji rolniczych.

Serdecznie zapraszamy firmy, indywidualnych producentów rolnych, ogrodników, pszczelarzy, instytucje pracujące na rzecz rolnictwa, rękodzielników, zainteresowanych prezentacją

AGRO POMERANIA 2018

AGRO POMERANIA 2018

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza do udziału w XXXI Barzkowickich Targach Rolnych AGRO POMERANIA 2018.
Kolejny już raz w dniach od 7 do 9 września 2018 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń rolniczych w naszym kraju.

Jest to impreza gromadząca wielu wystawców zarówno krajowych jak i

Wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych z powodu suszy

Wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych z powodu suszy

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Borne Sulinowo niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza istnieje możliwość składania wniosków o dokonanie szacowania szkód w uprawach rolnych. Wzory wniosków dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie – Biuro Obsługi Interesanta oraz pokój nr 27 jak również na stronie internetowej www.bornesulinowo.pl