Zabawa na Tankodromie

Zabawa na Tankodromie

„Chcemy więcej!!!” – to najkrótsza, ale najtrafniejsza recenzja imprezy, która odbyła się w miniony piątek na borneńskim Tankodromie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa młodzież ze szkół naszej gminy mogła wziąć udział w zabawach terenowych i przejażdżce pojazdem militarnym. Impreza była kontynuacją wcześniejszego wydarzenia, organizowanego przez

Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR

Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR

W dniu 5 kwietnia 2018 r., pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, a Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości podpisane zostało porozumienie, dotyczące realizacji XVII edycji Programu Stypendiów pomostowych w roku akademickim 2018/2019 (Segment IA – maturzyści pochodzący z rodzin byłych pracowników PGR).

Do obowiązków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, jako współorganizatora Programu w Segmencie

Wizyta niemieckiej młodzieży w Bornem Sulinowie

Wizyta niemieckiej młodzieży w Bornem Sulinowie

 

Już po raz trzeci gośćmi Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie byli uczniowie szkoły z urokliwego Buxtehude. Od 23 do 28 kwietnia młodzi Niemcy wspólnie z polskimi rówieśnikami zwiedzali, poznawali lokalną historię, integrowali się w czasie aktywności sportowych.

Wizyta naszych gości była częścią projektu „Polacy i Niemcy w Bornem Sulinowie

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

W piątek 27 kwietnia, 29 uczniów klasy trzeciej zakończyło naukę w borneńskim liceum. Tradycyjnie uroczystość przygotowali ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy w swoim programie artystycznym nawiązali do czekającego ich wyzwania – egzaminu maturalnego.
Sekretarz Urzędu Miejskiego, Pani Anna Gałązka wręczyła absolwentom pamiątkowe albumy i życzyła powodzenia w czasie maturalnych

”LET’S COMPETE” po raz szósty

”LET’S COMPETE” po raz szósty

W dniu 24.04.2018r., w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział 10 uczniów ze szkół w Łubowie, Juchowie i Bornem Sulinowie.

Pierwszy, pisemny etap konkursu pozwolił wyłonić językowych liderów, którzy kontynuowali swoje zmagania w tworzeniu wypowiedziach ustnych.
Komisję Konkursową stanowili

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Dnia 26 kwietnia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie była Dorota Schrammek – autorka tzw. prozy kobiecej, do której, jak sama podkreśla, scenariusze podsuwa samo życie. Określenie „proza kobieca” nie jest do końca zgodne z prawdą, jeśli wziąć pod uwagę odbiorców tej twórczości, bowiem po książki sięgają także panowie.

Podsumowanie tygodnia „Uczymy się przez zabawę” / 16-27 kwietnia

Podsumowanie tygodnia „Uczymy się przez zabawę” / 16-27 kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza do obejrzenia fotorelacji z dwunastego i trzynastego tygodnia zajęć realizowanych w ramach projektu „Uczymy się przez zabawę” z Fundacją BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”.

Więcej na stronie MBP http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=31109

Sukces borneńskiego licealisty

Sukces borneńskiego licealisty

W dniach 24-25 marca br., w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której celem jest: popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej, a także promocja umiejętności z zakresu