Świąteczny grudzień w świetlicach wiejskich!

Świąteczny grudzień w świetlicach wiejskich!

Grudzień dla dzieci jest czasem szczególnym, w domach pojawiają się piękne choinki, radio gra nastrojowe świąteczne przeboje, a dzieci odwiedza szczególny gość – św. Mikołaj, który przynosi prezenty. Magia świąt odmieniła także nasze świetlice wiejskie. Pojawiły się pięknie ozdobione choinki, stroiki oraz bombki. Wszystko zostało wykonane przez najmłodszych uczestników zajęć

Mikołajkowy Festiwal Sportów Gimnastycznych

Mikołajkowy Festiwal Sportów Gimnastycznych

W dniu 8.12.2018 r., w Szczecinku, odbył się Mikołajkowy Festiwal Sportów Gimnastycznych. W zawodach udział wzięło 70 zawodników z 5 klubów (Akademia Akrobatyki Sportowej ,,La Passion” z Kołobrzegu, Klub Kyokushin z Inowrocławia, UKS,,Kociewie” ze Starogardu Gdańskiego, Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy z Bornego Sulinowa, Akrobatyczny Klub Sportowy ,,Darzbór’’ ze Szczecinka).
Organizatorem imprezy

Teraz akrobatyka!

Teraz akrobatyka!

W sobotę, 1 grudnia, w Szczecinku odbyły się Wojewódzkie Zawody Młode Talenty w Akrobatyce Sportowej. Dwójka żeńska do lat 11 z Akrobatycznego Ludowego Klubu Sportowego Borne Sulinowo w składzie: Emilia Bohdanowicz, Zofia Zelent, zajęła pierwsze miejsce.
Bardzo dobrym przygotowaniem wykazały się kolejne zawodniczki z borneńskiego klubu – Wiktoria Niemiec i

Mistrzostwa Bornego Sulinowa w Fitness Gimnastycznym

Mistrzostwa Bornego Sulinowa w Fitness Gimnastycznym

Dnia 13 października 2018r. na dużej Hali w CKiR w Bornem Sulinowie odbyły się zawody pod patronatem Burmistrza Bornego Sulinowa, Renaty Pietkiewicz-Chmyłkowskiej z okazji obchodów 25-lecia miasta. W zawodach brało udział ponad 60 zawodników od  4- 15 roku życia, a byli to zawodnicy z 4 klubów: AKS Darzbór Szczecinek, IKK

Sukcesy na Mistrzostwach Europy w Fitness Dzieci

Sukcesy na Mistrzostwach Europy w Fitness Dzieci

W dniach 6-8 października 2018 r., w Novi Sad w Serbii, odbyły się Mistrzostwa Europy w Fitness Dzieci. Polskę reprezentowały trzy zawodniczki z Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór” Szczecinek. Karolina Pietrzyk, w kategorii wiekowej 15 lat, wywalczyła brązowy medal i tak spektakularnym wynikiem zakończyła zawody.

Kolejna zawodniczka AKS Darzbór, Liwia Stańczykowska

Wycieczka rowerowa „Śladami historii”

Wycieczka rowerowa „Śladami historii”

W dniu 22 września miłośnicy dwóch kółek spotkali się przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, aby wspólnie przejechać trasę zaplanowaną przez animatora sportu w CKiR, pana Piotra Gałkę.
Tego dnia ponad 20 osób (w tym największa grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy) zdecydowało się na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule

Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule

W dniu 27 września, na kompleksie boisk „Orlik” w Bornem Sulinowie odbył się Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule. Impreza uzyskała dofinansowanie
z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach programu „Społecznik 2018”. Główni organizatorzy turnieju to: Stowarzyszenie „Folklor” z Jelenia, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.
Imprezę

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.