Mistrzostwa Polski w Bule Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Mistrzostwa Polski w Bule Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

W dniach 18-19 maja w Bornem Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Był to swoisty poligon radości, dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Szeroki uśmiech towarzyszył zawodnikom na każdym etapie rozgrywania zawodów, a sportowej pasji i zaangażowania mógłby pozazdrościć im niejeden sportowiec.

Za organizację imprezy pod auspicjami Polskiego Związku

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w akrobatyce sportowej

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w akrobatyce sportowej

W dniu 14 kwietnia 2019 r. Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo uczestniczył w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w akrobatyce sportowej. Zawody – dla dzieci od 7 do 15 roku życia – odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku. Łącznie wystartowało 65 zawodników z 4 klubów sportowych z terenu

Półfinał Ligi Ministranckiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Półfinał Ligi Ministranckiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

W dniu 9 marca 2019 r., w Hali Sportowo-Widowiskowej CKiR, od godziny 10:00 odbywały się półfinały Ligi Ministranckiej Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Organizatorami zawodów byli: Parafia pod wezwaniem św. Brata Alberta oraz Centrum Kultury i Rekreacji. Turniej podzielony został na dwie grupy wiekowe – Ministrant i Lektor.

System rozgrywek opierał

Towarzyskie granie dzieci z K.S. „Pionier 95”

Towarzyskie granie dzieci z K.S. „Pionier 95”

Trenerzy i dzieci trenujący na co dzień w Klubie Sportowym „Pionier 95” Borne Sulinowo na sportowo powitali wiosnę. Dzięki współdziałaniu animatora sportu CKiR i trenerów z grup młodzieżowych – Zbigniewa Korpusińskiego i Marka Nagibor – udało się zorganizować wewnętrzy Turniej Piłki Nożnej.

Na wysokości zadania stanęli tego dnia rodzice grupy

Pierwszy dzień Wiosny – Świetlica Śmiadowo

Pierwszy dzień Wiosny – Świetlica Śmiadowo

„Wiosną cieplejszy wieje wiatr…” brzmią słowa piosenki. Instruktor świetlicy w Śmiadowie wspólnie z dziećmi powitał tę radosną porę roku wspólnym ogniskiem. Do zabawy zaproszony został animator sportu przy CKiR, który przygotował dla dzieciaków zabawy ruchowe.

Wszyscy bawili się świetnie, a na koniec, witając wiosnę, dzieci zatańczyły taniec krasnoludka. Po integracyjnej

Turniej Piłki Nożnej – MILITARY CUP 2019

Turniej Piłki Nożnej – MILITARY CUP 2019

Historia Bornego Sulinowa od początku miasta związania jest ściśle z militarnym charakterem miejscowości. Pomysłem animatora sportu zatrudnionego przy CKiR w Bornem Sulinowie było zorganizowanie turnieju, który pośrednio odwoływałby się do militarnych korzeni. Tak zorganizowany został Turniej „MILITARY CUP” 2019 dla roczników 2007 i młodszych.

Głównym organizatorem Turnieju było Centrum Kultury

Dzień Kobiet w Rakowie

Dzień Kobiet w Rakowie

W dniu 8 marca, w świetlicy w Rakowie odbyła się impreza dla wszystkich mieszkanek wsi z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie, przy wsparciu Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, zostało zorganizowane przez Radę Sołecką wsi Rakowo.

W myśl przysłowia – „w zdrowym ciele zdrowy duch”- od godziny 18:00 nad dobrą

FERIADA 2019

FERIADA 2019

Przełom miesięcy stycznia i lutego to okres, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie szkół. Wtedy to właśnie rozpoczynają się ferie zimowe. Centrum Kultury i Rekreacji
w Bornem Sulinowie, jak co roku zorganizowało aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Oferta była szeroka: od zajęć cyklicznych poprzez turnieje sportowe, a w