II Kołobrzeski Przegląd Gwiazdkowy w Akrobatyce Sportowej

II Kołobrzeski Przegląd Gwiazdkowy w Akrobatyce Sportowej

W dniu 14.12.2019 r , w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, odbył się II Kołobrzeski Przegląd Gwiazdkowy w Akrobatyce Sportowej.

Nasi młodzi zawodnicy, członkowie Akrobatycznego Ludowego Klubu Sportowego Borne Sulinowo, trenujący w budynku Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, zaprezentowali swoje gimnastyczne umiejętności i zostali nagrodzeni

Sukces Animatora Sportu z Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Sukces Animatora Sportu  z Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Fundacja Orły Sportu, będąca ogólnopolskim operatorem konkursu „Lokalny Animator Sportu”, wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. Nasz lokalny Animator – Piotr Gałka – pracownik Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, w końcowej klasyfikacji zajął 13. miejsce.

Zważywszy na liczbę osób, które szkolą dzieci i młodzież na przeszło 1,7 tys. Orlikach we

Złoto i brąz dla SP Juchowo w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

Złoto i brąz dla SP Juchowo w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 5 listopada 2019 roku w Szczecinku na hali „Ślusarnia”, rozegrano turniej o Mistrzostwo Powiatu Szczecineckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Zawody odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie stanęło 6 drużyn dziewcząt i aż 11 drużyn chłopców ze szkół z terenu całego powiatu szczecineckiego.

25 lat minęło, jak jeden dzień! Gala 25-lecia ULKS Taekwondo Borne Sulinowo.

25 lat minęło, jak jeden dzień! Gala 25-lecia ULKS Taekwondo Borne Sulinowo.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Taekwondo działa już 25 lat! Z tej okazji 25 października br. w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność Klubu.

W trakcie wydarzenia prezes Klubu – pan Dariusz Skiba, w imieniu Zarządu uhonorował zasłużonych dla klubu zawodników, w tym medalistów

Turniej Gry w Bule

Turniej Gry w Bule

W dniach 14 – 15 września na bulodromie przy ul. Wojska Polskiego odbyły się dwie imprezy sportowe – Turniej Gry w Bule o Puchar Burmistrza Bornego Sulinowa i Turniej o Puchar Prezesa Klubu Borbul.

Organizatorem sportowych zmagań był zarząd i członkowie Klubu Sportowego „BORBUL”.
W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy gminy

IV Turniej o Puchar Małego Powstańca

IV Turniej o Puchar Małego Powstańca

Już po raz czwarty młodzi piłkarze spotkali się na stadionie w Bornem Sulinowie, aby oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. W tym roku obchodzona była 75. rocznica tego doniosłego, ważnego w historii Polski wydarzenia. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Pionier 95” Borne Sulinowo oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

V Turniej Nocny w Piłkę Nożną.

V Turniej Nocny w Piłkę Nożną.

Wszelkie imprezy sportowe o charakterze rekreacyjnym mają za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, ale nie tylko. Jednym z kluczowych celów jest integracja lokalnego środowiska, w tym przypadku środowiska piłkarskiego. Miło nam poinformować, że od około dwóch lat nie integrujemy się tylko w obrębie gminy Borne Sulinowo. Właściwszym stwierdzeniem byłoby, że

VIII Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej

VIII Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej

Wizytówką sportową gminy Borne Sulinowo jest Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej od wielu lat przeprowadzany w Silnowie, w ostatni weekend lipca. W tym roku odbyła się 8. edycja tego niecodziennego, sportowego wydarzenia.

Organizatorem cyklicznej imprezy jest Stowarzyszenie Silnowo 2020 i Centrum Kultury i Rekreacji. Rokrocznie, w różnych formach, turniej wspierają

Turniej Piłki Nożnej – rocznik 2010 i młodsi

Turniej Piłki Nożnej – rocznik 2010 i młodsi

W dniu 23 czerwca na stadionie Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z roczników 2010 i młodszych. Inicjatorem tego wydarzenia był trener najmłodszych grup młodzieżowych Klubu Sportowego „Pionier 95” – pan Marek Nagibor.

Połączenie organizacyjne Klubu Sportowego „Pionier 95” z Centrum Kultury

Mistrzostwa Polski w Bule Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Mistrzostwa Polski w Bule Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

W dniach 18-19 maja w Bornem Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Był to swoisty poligon radości, dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Szeroki uśmiech towarzyszył zawodnikom na każdym etapie rozgrywania zawodów, a sportowej pasji i zaangażowania mógłby pozazdrościć im niejeden sportowiec.

Za organizację imprezy pod auspicjami Polskiego Związku