Obchody 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w Borne Sulinowie

Obchody 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w Borne Sulinowie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bornem Sulinowie rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie. Po mszy niepodległościowy korowód złożony z licznie zgromadzonych mieszkańców gminy, wraz z orkiestrą pod kierunkiem pana Wojciecha Więckowskiego, udał się na skwer przy Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie, gdzie odbyła się

Obchody Święta Niepodległości w Łubowie

Obchody Święta Niepodległości w Łubowie

11 listopada 2018r. to dzień, do którego uczniowie, nauczyciele, rodzice Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie przygotowywali się od pół roku poprzez udział w koncertach, spektaklach, akademiach, wykładach, wycieczkach do miejsc, które były świadkami historii.

Łubowo świętowało już od 09 listopada
W tym dniu, o godz. 11.00, w Sali

Święto Niepodległości w Radaczu

Święto Niepodległości w Radaczu

W dniu 9 listopada 2018r. mieszkańcy Radacza uczestniczyli w pięknej uroczystości zorganizowanej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Świetlica i Biblioteka w Radaczu, Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz, Hufiec Pracy 16-9 w Szczecinku oraz radna Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie – Elżbieta Niepelt.

Uroczystość miała wyjątkowy

Poświęcenie krzyża prawosławnego

Poświęcenie krzyża prawosławnego

W dniu 10 listopada 2018r., na CMENTARZU ŻOŁNIERZY PÓŁNOCNEJ GRUPY WOJSK FEDERACJI ROSYJSKIEJ I CZŁONKÓW ICH RODZIN W BORNEM SULINOWIE odbyła się ekumeniczna uroczystość poświęcenia krzyża prawosławnego.

W uroczystości uczestniczyli: ks. Mikołaj Lewczuk (Koszalin), ks. Leon Karpiuk (Szczecinek), ks. Jerzy Stadnik (Borne Sulinowo), Przewodniczący Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie –

Zaproszenie na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola…

Zaproszenie na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola…

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne pn.: „Środki na przedszkola w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego”, które odbędzie się 6 listopada br. o godz. 11:00, w sali narad nr 402 w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Podczas spotkania szczegółowo omówiona zostanie dokumentacja konkursowa, kryteria oceny wniosków

Czek dla OSP Łubowo

Czek dla OSP Łubowo

Dnia 27 września 2018r., w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Finałowa Konkursu ORLEN dla Straży Pożarnych.

W trakcie Gali zostały wręczone symboliczne czeki przedstawicielom jednostek PSP oraz OSP objętych wsparciem. OSP Łubowo otrzymała czek wartości 50.000 zł.

Te wydarzenie jest podsumowaniem tegorocznej edycji „Programu pomocy jednostkom straży pożarnej”. W

Pierwszy integracyjny piknik za nami!

Pierwszy integracyjny piknik za nami!

Piątkowe popołudnie 19 października, pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, spędziła na borneńskim Tankodromie. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież wzięła udział w grach i zabawach integrujących starszą i młodszą młodzież. Można się było wykazać się wiedzą

Mistrzostwa Bornego Sulinowa w Fitness Gimnastycznym

Mistrzostwa Bornego Sulinowa w Fitness Gimnastycznym

Dnia 13 października 2018r. na dużej Hali w CKiR w Bornem Sulinowie odbyły się zawody pod patronatem Burmistrza Bornego Sulinowa, Renaty Pietkiewicz-Chmyłkowskiej z okazji obchodów 25-lecia miasta. W zawodach brało udział ponad 60 zawodników od  4- 15 roku życia, a byli to zawodnicy z 4 klubów: AKS Darzbór Szczecinek, IKK