DNI OTWARTE W IZBIE MUZEALNEJ W BORNEM SULINOWIE

DNI OTWARTE W IZBIE MUZEALNEJ W BORNEM SULINOWIE

Serdecznie zapraszam mieszkańców i wszystkich chętnych do obejrzenia nowej ekspozycji w Izbie Muzealnej w Bornem Sulinowie.

Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w terminie od 24 września do 12 października, w godzinach od 10.00 do 14.30.

Wstęp wolny.

Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska
Burmistrz Bornego Sulinowa

DOŻYNKI GMINNE ŁĄCZNO 2018

DOŻYNKI GMINNE ŁĄCZNO 2018

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w dniu 15 września w miejscowości Łączno. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Łączno oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi przeszedł pod specjalnie przygotowaną scenę dożynkową umiejscowioną na terenie sportowo rekreacyjnym nieopodal Kościoła. Starościna i Starosta Dożynek, Pani Anna Lipiecka i Pan Grzegorz Groszewski, przekazali Burmistrzowi Bornego Sulinowa, Pani Renacie Pietkiewicz-Chmyłkowskiej, dożynkowe bochny chleba. Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Czerniawski, podzielili się chlebem ze zgromadzonymi gośćmi.

Ponadto podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabrakło ciekawych konkursów sprawnościowych dla publiczności. W ramach ostrej sportowej rywalizacji zwycięzcy konkursów otrzymali symboliczne nagrody rzeczowe. Miłą niespodzianką była prawdziwa uczta kulinarna dla wszystkich uczestników dożynek każdy mógł skosztować pieczonego dzika z lasów ziemi szczecineckiej. Dwa dziki pieczone zostały ufundowane przez władze samorządowe Bornego Sulinowa. 

W programie artystycznym imprezy znalazły się koncerty w wykonaniu zespołów: BORNEŃSKIE WRZOSY, DUET ELŻBIETA I KRZYSZTOF, BORNEŃSKIE PODLOTKI, STOKROTKI Z JUCHOWA, JARZĘBINY Z JELENIA, ONTIS Z SITNA, ORKIESTRA DĘTA 50+. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „FAJTERS”, który zaskarbił sobie sympatię uczestników początku wieczornej zabawy dożynkowej, która trwała do późnych godzin nocnych przy występie zespołu „PLAY”.    

Wyniki konkursu „Na najładniejszy wieniec dożynkowy”.

I miejsce zajął wieniec sołectwa Jeleń
II miejsce – wieniec sołectwa Łączno

Panie rywalizowały w konkursie „Na najsmaczniejsze ciacho z jabłkiem”. Wyboru najlepszego wypieku dokonała komisja konkursowa podczas głosowania.
I miejsce Krystyna Chełminiak – Śmiadowo Kolonia
II miejsce Ewa Adamczyk – Borne Sulinowo
III miejsce Małgorzata Siluk – Łubowo
IV miejsce Anna Lipiecka – Silnowo

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

„NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH” – „POWROTY POLSKOŚCI – CZAPLINEK, RZEPOWO, SIEMCZYNO”

„NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH” – „POWROTY POLSKOŚCI – CZAPLINEK, RZEPOWO, SIEMCZYNO”

W dniu 15 września 2018 r. – godzina o godz. 16.00 na terenie Zespołu Pałacowo-Folwarcznego w Siemczynie odbędzie się Konferencja historyczna – moderator: dr Eryk Krasucki (Uniwersytet Szczeciński)

  • Marcin Kuchto – „Czaplinek powojenny 1945-50”
  • Alina Karolewicz – „Rzepowo – powrót do korzeni”
  • Michał Olejniczak – „Siemczyno w fotografii po 1945 roku”

Wystartowała jubileuszowa, dziesiąta edycja „Społecznika Roku”!

Wystartowała jubileuszowa, dziesiąta edycja „Społecznika Roku”!

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”.Termin składania wniosków upływa 1 października 2018 r.

Konkurs jest kontynuacją idei

Występ Bobby The Unicorn

Występ Bobby The Unicorn

Dnia 1 września 2018 r., o godz. 20.00, w auli BKO, z inicjatywy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Iwony Gajewskiej-Tranbowicz, odbył się recital Darka Dąbrowskiego w ramach projektu Bobby the Unicorn.

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego, nagrany 2012 r. w prywatnym domowym studiu. Założeniem