TURNIEJ NOCNY ORLIK 8/9.07.2017

TURNIEJ NOCNY ORLIK 8/9.07.2017

Z  dnia 8 na 9 lipca, w piękną, wakacyjną noc,  po raz kolejny został rozegrany nocny turniej w piłkę nożną. Rozgrywki  zostały zorganizowane przez animatorów Kompleksu Boisk Orlik 2012 oraz pracowników Centrum Kultury i Rekreacji. Śmiało można powiedzieć, że pod względem liczby uczestników był to najbardziej liczny turniej piłki nożnej.

PIKNIK EKOLOGICZNY W WARDYNIU GÓRNYM

PIKNIK EKOLOGICZNY W WARDYNIU GÓRNYM

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. serdecznie zaprasza 08 lipca 2017r. (sobota) do Wardynia Górnego na Piknik Ekologiczny.

Wydarzenie to odbędzie się pod hasłem „SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW” i będzie połączone z dniem otwartym Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, przy okazji mijających w tym roku 10 lat działalności

Ruszyła budowa Zakładu Aktywności Zawodowej w Juchowie

Ruszyła budowa Zakładu Aktywności Zawodowej w Juchowie

W dniu 29 czerwca ruszyła budowa Zakładu Aktywności Zawodowej w Juchowie. Symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego dokonał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Tomasz Sobieraj w obecności władz powiatu i zaproszonych gości.

W ZAZ-ie zatrudnienie ma w niej znaleźć 50 osób ze znaczną bądź umiarkowaną niepełnosprawnością, głównie intelektualną. Zakład oprze swoją działalność o rolnictwo

Otwarcie zmodernizowanego ujęcia wody w Bornem Sulinowie

Otwarcie zmodernizowanego ujęcia wody w Bornem Sulinowie

Symboliczne otwarcie zakończyło prowadzoną przez Spółkę PWiK inwestycję pn. „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Borne Sulinowo”, realizowaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Całkowity koszt zadania wyniósł 1 229 000  zł, zaś wysokość dofinansowania ze środków europejskich 672 611,42 zł.

W dniu 26 czerwca br., na terenie ujęcia

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska

W dniu 23.06.2017 na plaży przy Ośrodku Wypoczynkowym Marina Centrum Kultury i Rekreacji wraz z Borneńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowali imprezę pod tytułem „Noc Świętojańska”. Tego dnia plaża zmieniła się w miejsce szczególne. Rozpalone zostały wielkie ogniska, a teren zielony wraz ze stolikami przystrojony został ozdobnymi lampionami.

Dzięki uprzejmości Środowiskowego

Zakończenie zmagań sportowo-obronnych

Zakończenie zmagań sportowo-obronnych

W dniu 22 czerwca, przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Finału Centralnych Zawodów „Sprawni jak Żołnierze – 2017”. Była to już 40. edycja tych ogólnopolskich, młodzieżowych zmagań sportowo-obronnych.

Uroczystościom towarzyszył widowiskowy występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina.
Celem zawodów „Sprawni jak żołnierze” jest

Sprawni jak żołnierze

Sprawni jak żołnierze

W dniu 20 czerwca, przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, odbyła się uroczysta inauguracja Finału Centralnych Zawodów „Sprawni jak Żołnierze – 2017”. To już 40. edycja tych młodzieżowych zmagań sportowo-obronnych.

Podczas tegorocznego finału przeprowadzona zostanie konkurencja dodatkowa dla uczczenia olimpiady zorganizowanej w 1944r. w obozie jenieckim w Gross Born.