II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie za nami

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie za nami

W dniu 14 lipca odbyła się druga edycja biesiady w Bornem Sulinowie. Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Stacja Kultura we współpracy z Pensjonatem Ani byli gospodarzami wielu godzin zabawy dla mieszkańców miasta, gminy i przybyłych do Bornego Sulinowa gości.

Tegoroczna impreza składała się z kilku części, ale o wszystkim po

Polsko-niemiecki biwak młodzieży w Bornem Sulinowie

Polsko-niemiecki biwak młodzieży w Bornem Sulinowie

Od poniedziałku, 9 lipca, w Bornem Sulinowie przebywa grupa strażacka z partnerskiej gminy z Niemiec. W trakcie pobytu dzieci i młodzież zajmują się wszystkim tym, co dotyczy straży pożarnej – cięciem pojazdów czy podawaniem wody i pian gaśniczych. W planie biwaku znalazła się również wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży

Projekt Seniorzy w akcji na finiszu

Projekt Seniorzy w akcji na finiszu

Projekt Seniorzy w akcji realizowany przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura” z partnerem- Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie dobiegł końca. Dzięki wielomiesięcznej pracy udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw angażujących społeczność lokalną i łamiąc stereotypy o różnicy pokoleń.

Projekt pozwolił na przygotowanie cyklu Spotkań COOLturalnych, których kanwą była Agnieszka Osiecka, jej

Remont drogi w Śmiadowie. Kostka kamienna znika z krajobrazu.

Remont drogi w Śmiadowie. Kostka kamienna znika z krajobrazu.

Trwa remont drogi w Śmiadowie. Nawierzchnia z kostki kamiennej jest usuwana, a w jej miejsce wylewana jest nawierzchnia bitumiczna. Droga krajowa nr 20 w rejonie Śmiadowa była ostatnim fragmentem szlakowym drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadającym nawierzchnię kamienną.

Prace związane z przebudową krajowej 20-tki na odcinku wzdłuż jeziora Śmiadowo i

„Zaproś sąsiada” – piknik

„Zaproś sąsiada” – piknik

Z inicjatywy Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie, w dniu 28 czerwca 2018 r., na Głowie Orła w Bornem Sulinowie odbył się piknik w ramach projektu pn. „Seniorzy w akcji” – „Zaproś sąsiada”.

Wspólna zabawa, gra w bule oraz śpiewy zintegrowały seniorów i mieszkańców ŚDŚ w Bornem Sulinowie.
Jak

Muzyczny projekt grupy polsko-niemieckiej

Muzyczny projekt grupy polsko-niemieckiej

Ubiegły tydzień w Juchowie upłynął na śpiewie, muzyce, grze aktorskiej. I choć już mamy wakacje, uczniom nie przeszkadzał fakt, że zajęcia odbywały się w szkole. Nie przeszkadzało również to, że nie dowoziły ich do Juchowa autobusy szkolne. Projekt wart był tego, żeby rowerem przyjechać do Juchowa i połączyć pożyteczny dla

Artur Gotz i przeboje wszech czasów

Artur Gotz i przeboje wszech czasów

Dnia 30 czerwca 2018 roku, na zaproszenie Pani Iwony Gajewskiej-Tranbowicz, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie, przyjechał Artur Gotz. Przed mieszkańcami zaprezentował się przede wszystkim jako wokalista.

Przybył bowiem z koncertem promującym swoją najnowszą, trzecią już płytę, na którą składają się piosenki Kabaretu Starszych Panów. Dlatego nie jest tu