Nabór wniosków na sprzęt komputerowy dla dzieci z terenów poPGR-owskich – AKTUALIZACJA

Nabór wniosków na sprzęt komputerowy dla dzieci z terenów poPGR-owskich – AKTUALIZACJA

KOMUNIKAT ws. sprzętu komputerowego dla dzieci z terenów poPGR-owskich

Urząd Miejski w Bornem Sulinowie wzywa Wnioskodawców do uzupełnienia złożonych Oświadczeń poprzez dostarczenie dokumentu potwierdzającego fakt zatrudnienia członka rodziny w PPGR (nie dotyczy Wnioskodawców, którzy spełnili powyższe wymaganie).

Nabór Oświadczeń zostaje przedłużony do środy, 27 października br., godz. 15:00.

*******

Uwaga!

Akcja poboru krwi

Akcja poboru krwi
W dniu 12 października 2021 r. odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez pracowników Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. Na apel odpowiedziało 38 mieszkańców gminy, a krew oddało 28 osób. Z informacji uzyskanej od RCKiK w Szczecinie wynika, że łącznie pobrano 12 600 ml krwi.
 
W imieniu organizatorów dziękujemy

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które swoją karierę zawodową związały z edukacją.

Państwa niezwykle ważna i odpowiedzialna praca wpływa, jak chyba żadna inna, na przyszłość naszej Małej Ojczyzny, a tym samym całego kraju. Przekazując wiedzę i wyposażając w umiejętności młode

„Sprawni jak Żołnierze – 2021”

„Sprawni jak Żołnierze – 2021”

W dniu 30 września na placu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie odbyło się uroczyste zakończenie Finału Centralnych Zawodów „Sprawni jak Żołnierze – 2021”. Była to 44. edycja młodzieżowych zmagań sportowo-obronnych. Zawody rozgrywane są w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Organizatorem ogólnopolskiego etapu jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

IX Festiwal Dyni w Radaczu

IX Festiwal Dyni w Radaczu

W sobotę 18 września br. na terenie strefy sportowo-rekreacyjnej w Radaczu odbył się IX Rodzinny festiwal dyni. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz przy ścisłej współpracy z panią sołtys Barbarą Kurz i Radą Sołecką w Radaczu, Urzędem Miejskim, Centrum Kultury i Rekreacji i Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie

KGW w Łubowie z grantem „Moje miejsce na Ziemi” z Fundacji ORLEN

KGW w Łubowie z grantem „Moje miejsce na Ziemi” z Fundacji ORLEN

20 września br., Zarząd Fundacji ORLEN opublikował listę laureatów programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Wśród wybranych projektów, znalazła się propozycja Koła Gospodyń Wiejskich w Łubowie. W ramach koszyka finansowego KGW otrzyma darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację zaplanowanych działań.

To ogromne wyróżnienie, bowiem konkurencja w skali całego

X jubileuszowa edycja Narodowego Czytania już za nami!

X jubileuszowa edycja Narodowego Czytania już za nami!

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od tego czasu każdego roku jest wybierany inny utwór literacki, a jego bogactwo wciąż pokazuje, że piękno polskiej literatury i wartości w niej zawarte mają moc ponadczasową oraz na trwałe wpisały się w historię

Czy znasz zasady bezpiecznego przebywania w gospodarstwie rolnym

Czy znasz zasady bezpiecznego przebywania w gospodarstwie rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Wśród tych, którzy go ukończą