Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Z okazji  Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych wszystkim osobom, które dzielą się z mieszkańcami gminy Borne Sulinowo swoim wolnym czasem, umiejętnościami, bezinteresowną pomocą i dobrym sercem
składamy serdeczne podziękowania. Proszę również przyjąć życzenia wielu sukcesów, spełnienia ambitnych zamierzeń, wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i pogody ducha. 

V Edycja Konkursu Grantowego w ramach programu „mPotęga”

V Edycja Konkursu Grantowego w ramach programu „mPotęga”

Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Osadników w Łubowie wzięła udział w V edycji Konkursu Grantowego w ramach programu „mPotęga”. Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga” w tegorocznej edycji wsparł  aż 185 projekty z całej Polski, w tym również nas. Łączna kwota dofinansowania sięga   ponad milion zł.

W wyniku tego programu otrzymaliśmy 

Oferta Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2019r.

Oferta Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2019r. – „Zimowy Obóz Sportowy w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Wałczu”.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe lub podmioty, o których

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej

W dniu 19 listopada 2018r. o godz. 13.00, w sali narad Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023. Podczas sesji Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, Pani Grażyna Zitans, wręczyła członkom obecnej rady zaświadczenia o wyborze na radnych. Następnie czternastu obecnych na sesji radnych złożyło uroczyste

Otrzęsiny klasy pierwszej

Otrzęsiny klasy pierwszej

Piękna, niemal letnia pogoda sprzyjała ważnemu wydarzeniu szkolnemu, jakim były Otrzęsiny w Starym Kaleńsku. Kolejna klasa z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie zmierzyła się z wymyślnymi próbami przygotowanymi przez starszych licealistów, którzy rok wcześniej byli poddani podobnemu, szkolnemu  „obrzędowi inicjacyjnemu”. 

Pierwszoklasiści z uśmiechem na twarzach