„Jedno dziecko, jedno drzewo”

„Jedno dziecko, jedno drzewo”

Gmina Borne Sulinowo dołączyła do akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. W poniedziałkowe południe na skwerze przy ul. Sportowej rodzice dzieci z roczników 2018 -2019 posadzili 17 dębów. Każde z drzewek przypisane jest jednemu dziecku. Rodzice wraz z leśnikami, a następnie dziećmi, będą się opiekować posadzonymi drzewkami przez następne lata.

Każde

Paintballowe zakończenie wakacji

Paintballowe zakończenie wakacji

Dnia 31 sierpnia br. na kompleksie boisk Orlik pojawiła się spora grupa dzieci żądnych ekstremalnych wrażeń i emocji!  Wszystko odbyło się za sprawą pomysłu firmy X-Paint z Bornego Sulinowa oraz Centrum Kultury i Rekreacji, którzy na zakończenie wakacji zorganizowali dla milusińskich po raz pierwszy paintballową przygodę w centrum miasta!

Organizatorzy

Targi Chleba i Miodu 2019

Targi Chleba i Miodu 2019

1 września, w piękny niedzielny poranek, do Bornego Sulinowa zawitali pszczelarze, rękodzielnicy,  wytwórcy chlebów, ciast, przetworów domowych,  wędlin, naturalnych kosmetyków, soków i serów.  Przez kilka godzin plac przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie tętnił życiem i muzyką.

Tego dnia przed publicznością zaprezentowały się zespoły: „Jarzębiny” z Jelenia, „Borneńskie

„Święto Pieczonego Ziemniaka” – radosne zakończenie lata w sołectwie Silnowo

„Święto Pieczonego Ziemniaka” – radosne zakończenie lata w sołectwie Silnowo

31 sierpnia na terenie sportowo – rekreacyjnym w Silnowie odbyła się 5. edycja imprezy pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka” zorganizowana przez Radę Sołecką w Silnowie i członków Stowarzyszenia „Silnowo 2020”. Jak co roku na przybyłych – młodszych i starszych – czekało mnóstwo atrakcji sportowych i kulinarnych.

Nie zabrakło darmowych lodów,  uwielbianej

„Anioły są wśród nas”

„Anioły są wśród nas”

Zapraszamy Panie 40+ do udziału w projekcie pn. Anioły są wśród nas, którego głównym celem jest poprawa jakości życia 12. kobiet 40+ z Bornego Sulinowa i pobudzenie aspiracji rozwojowych poprzez uczestnictwo w szkoleniu i warsztatach kreatywnych z techniki Powertexu – tworzenie prac artystycznych.

Projekt ułatwi kobietom 40+ poznanie swoich

ŁAWOSTOŁY NA PLAŻACH W BORNEM SULINOWIE

ŁAWOSTOŁY NA  PLAŻACH W BORNEM SULINOWIE

W ramach zadania pn. „Budowa wiat rekreacyjnych w Bornem Sulinowie” została wzbogacona ogólnodostępna, niekomercyjna baza rekreacyjna w miejscowości Borne Sulinowo. Na „Plaży Słonecznej” i plaży przy ul. Nadbrzeżnej posadowiono cztery ławostoły (na każdej z plaż dwie sztuki).

Zadanie zostało zrealizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Tworzących Przyjaciół ze środków będących w dyspozycji

Oferta Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Łubowo na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2019 r.

Oferta Klubu Sportowego „Orzeł Łubowo” na realizację zadania publicznego w trybie „małych grantów” w 2019 r. – „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w

Przebudowa drogi w Piławie

Przebudowa drogi w Piławie

Jeszcze w tym roku, położona na działkach nr: 208, 209, 210, 206/1 obręb Piława, droga w m. Piława zostanie przebudowana wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1279Z.

Na ten cel Gmina Borne Sulinowo pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych środki finansowe w kwocie 349.220,53 zł.