Plan zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Diabelskie Pustacie

Plan zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Diabelskie Pustacie

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie informuje o przygotowaniu projektów zarządzeń w sprawie uchylenia zarządzenia z dnia 7 maja 2014 roku oraz w sprawie planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Diabelskie Pustacie PLH320048, o możliwości zapoznania się z treścią projektu dokumentu oraz wniesienia do niego uwag.

Projekt zmiany zarządzenia

Spotkanie informacyjne – Szczecinek

Spotkanie informacyjne – Szczecinek

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 23 października 2018 roku w Centrum Konferencyjnym ZAMEK, ul. Mickiewicza 2, w Szczecinku.

W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 15.10.2018r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie burmistrza z dyrektorami szkół i nauczycielami placówek oświatowych z terenu gminy. W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Rozwoju.
Pani burmistrz wręczyła przyznane za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i zaangażowanie w

Uroczyste przekazanie sprzętu dla strażaków z gminy Borne Sulinowo.

Uroczyste przekazanie sprzętu dla strażaków z gminy Borne Sulinowo.

W dniu 12 października 2018 r., o godz. 12.00, w Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Borne Sulinowo.

Wyposażenie i urządzenia ratownictwa niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa otrzymali strażacy z OSP Łubowo, OSP Juchowo

Wieczór autorski z Tomaszem Walczakiem

Wieczór autorski z Tomaszem Walczakiem

Dnia 8 października 2018 roku, Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność gościć Tomasza Walczaka, pedagoga teatru, poetę, animatora kultury z Drezdenka.

Spotkanie autorskie odbyło się w przytulnej atmosferze sali kameralnej. Przybyli goście z uwagą przysłuchiwali się rozmowie prowadzonej przez dyrektor MBP, Iwonę Gajewską-Tranbowicz z Tomaszem Walczakiem, bowiem wspólnie przyjęto konwencję luźnego

Klub Malucha „Słoń Dominik”

Klub Malucha „Słoń Dominik”

Klub Malucha „Słoń Dominik” działa od sierpnia 2018 r. Jesteśmy pierwszą tego typu placówką w naszej Gminie. Dla naszych podopiecznych przygotowaliśmy w pełni zaadaptowane do wymagań najmłodszych 3 pomieszczenia o łącznej powierzchni około 100 m2. Bezpieczeństwo Dzieci jest naszym priorytetem. Bardzo dokładnie sprawdziliśmy każdy element wyposażenia, po to by mieć

Wycieczka Stowarzyszenia „Pomost”

Wycieczka Stowarzyszenia „Pomost”

W dniach 28-30 września 2018 r. Stowarzyszenie „Pomost” zorganizowało kolejną wycieczkę z cyklu ”Cudze chwalicie, swego nie znacie, więc z nami w Polskę wyruszaj bracie”.

„Tym razem w tę magiczną podróż zabraliśmy dzieci, rodziców, a także dziadków. Po całonocnej podróży czekała nas niesamowita zabawa w największym w Polsce parku rozrywki

Ognisko w Juchowie

Ognisko w Juchowie

W dniu 11.09.2018 r., przy świetlicy wiejskiej w Juchowie, odbyło się ognisko pożegnalne z okazji kończącego się lata. Dzięki panu Wojtkowi Więckowskiemu było mnóstwo dobrej zabawy.
Gościom serwowano przepyszne kiełbaski i częstowano ich słodkościami. Oczywiście nie zabrakło nagród dla uczestników zabaw.

Ognisko zorganizowała Rada Sołecka naszej wsi, Stowarzyszenie ”Pomost” i