III Cross Bociana

III Cross Bociana

W sobotę 23 września, na terenie Nadleśnictwa Czarnobór (Leśnictwo Krągi), odbył się III Cross Bociana. Celem zawodów była popularyzacja biegania jako ważnego elementu zdrowego trybu życia, promowanie aktywności fizycznej w leśnych okolicznościach przyrody, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej, a także promocja walorów turystycznych i zaplecza edukacyjnego

Czy warto jeść grzyby?

Czy warto jeść grzyby?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, iż w związku z rozpoczęciem sezonu grzybobrań, jak co roku powraca temat – czy warto jeść grzyby?

Grzyby to niedoceniony składnik naszego menu. Według opublikowanych badań, regularne jedzenie grzybowego białka zmniejsza o około 15 proc. stężenie cholesterolu we krwi.

Grzyby mogą ochronić nas

17 września – Światowy Dzień Sybiraka

17 września – Światowy Dzień Sybiraka

Od 1991 roku organizowany jest przez Związek Sybiraków, polską organizację grupującą byłych zesłańców, Dzień Sybiraka. W 2013 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września Dniem Sybiraka. Uchwałę w tej sprawie przyjęto przez aklamację.

Każdego roku sybiracy z całego świata spotykają się najpierw w Gdańsku pod pomnikiem Golgoty Wschodu na

Rozpoczęła się XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Rozpoczęła się XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski

Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Firma LUXMED DIAGNOSTYKA serdecznie zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Dnia 26 września, Szczecinek, przy sklepie Kaufland, ul. Armii Krajowej 78a.